مرجع مقالات رسمی عطر مرجع مقالات رسمی عطر .

مرجع مقالات رسمی عطر

Rallet یکی شرکت های دارای اعتبار صنعت بو

بهترین عطر مردانه


Rallet یکی شرکت های دارای اعتبار صنعت بو و تولید ها آرایشی قرن های نوزدهم و بیستم میباشد که سال 1843 بوسیله Alphonse Rallet در روسیه بنیانگذاری شد. این طراح فرانسوی، با انتقال تکنیک های ایجاد بو و مواد آرایشی در فرانسه و نیز به کارگیری از امکانات امروزی این صنعت در آن روزها، Rallet را بعنوان اول سازنده بو و تولیدات آرایشی در روسیه اساس گذاری کرد. رژ لب، پودرهای آرایش و پیرایش، ادکلن و صابون خانگی ، محصولاتی بودند که Rallet در سالیان استارت بکار خویش ساخت و عرضه کرد و در بازه زمانی کوتاهی، آوازه و اعتبار ویژه ای برای این شرکت به ارمغان آورد. استقبال از محصول ها لاکچری و خوش تولید رالت، موجب شد تا محصولات این لاین گزینه اعتنا دربار روسیه قرار گیرد و در سال 1946، تزار نیکلاس نخستین با اهدای حکم سلطنتی، رالت را بعنوان عطرساز دربار امپراطوری گزینش کند که مطرح ترین برهان این گزینش، عطری با تیتر Eau de Cologne Russe بود.

رالت که در سال های بعد از آن همواره گزینه تحسین و عنایت امپراطوری روسیه قرار گرفته و حکم های سلطنتی زیادی اخذ نمود؛ با توسعه و گسترش عمل ها و احداث خطوط ساخت در دیگر کشورها نظیر فرانسه، اعتبار و آوازه خویش را دو چندان تولید. علاوه بر روسیه، عطرها و صابون خانگی های رالت در اروپا، خاورمیانه و آسیای شرقی به فروش می رسید و علی رغم مرگ Alphonse Rallet در سال 1894، این شرکت به فرایند پیروزی ها و توسعه و گسترش خویش خاطر نشان نمود. با روی عمل وارد شدن رئیس نو در مسکو، Edouard Beaux عهده دار ایجاد تولید ها معطر این شرکت و در رأس آن‌ها، صابون خانگی های پرطرفدار رالت شد. در سال 1898، اخوی ادوارد بیو با اسم Ernest Beaux عمل خویش را بعنوان تکنسین آزمایشگاه درین شرکت ابتدا نمود. وی بعداز علم آموزی در عطرسازی، در سال 1911 بعنوان مدیریت ارشد آزمایشگاه های رالت گزینش شد و با ایجاد عطرهایی نظیر Bouquet de Napoleon و Bouquet de Catherine، رالت را به نامی مطرح و وسیع در عطرسازی آن روزگار تبدیل کرد.

با استارت نزاع جهانی نخستین، ارنست بیو به سرویس ارتش فرانسه در آمد و بعداز انقلاب روسیه در سال 1917، رالت کار های خویش را از مسکو به روسیه انتقال بخشید. بعداز خاتمه نزاع، Ernest Beaux با کوکو شانل به همیاری پرداخت و عطرهای پیروز شانل5 و شانل 22 را رفتار کرد. مدتی آن‌گاه وی از رالت مستقل شد و امتیاز این شرکت در سال 1926 به François Coty واگذار شد. اگرچه کوتی در ده سال های 1930 و 1940 تیم ای از عطرهای گران قیمت و نفیس رالت را عرضه نمود؛ البته پیروزی های سالیان قبلی رالت هیچوقت تکرار نشد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۷:۴۰ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

ژان پل گوتیه له مل (Jean Paul Gaultier Le Male)

۴. ژان پل گوتیه له مل (Jean Paul Gaultier Le Male)

بهترین عطر مردانه
شیشه این ادو تویلت مشابه به نیم تنه مردانه میباشد. بو مبنا این بو دربرگیرنده چوب دمپایی، سدر و عنبر میباشد.
ویژگی ها ژان پل گوتیه له مل
حجم رایحه: ۴.۲ اونس
استعمال برای شب
مدل: ادو تویلت
اندازه شیشه: ۱۰۰ میلی لیتر
راهنمای خرید بو مردانه

۵. ایو سن لورن لابه لا نویت دی ال هوم (Yves Saint Laurent La Nuit De L’Homme)
این رایحه در اندازه ۱۰۰ میلی لیتری موجود هست. بو‌های نخستین رایحه دربرگیرنده هل و ترنج سیسیلی و عطر‌های ثانویه دربرگیرنده گل‌های مختص، سدر و اسطوخدوس میباشد.
ویژگی ها ایو سن لورن لا به لا نویت دی ال هوم
اندازه شیشه: ۱۰۰ میلی لیتر
مطلوب برای شب
ترکیبی از بو‌های تند، چوب و گل
گونه: ادو تویلت
راهنمای خرید بو مردانه

← راهنمای خرید بو مردانه →


۶. رایحه مردانه پاکو رابان نوع ۱ Million
این ادکلن بوی مشک چرمی را میدهد. عطر‌های نخستین آن عبارتند از بوی دریا و درخت نارنگی، در حالی که عطر‌های ثانویه آن ترکیبی از گیاه ارس و گل رز و بو‌های شالوده رایحه نیز عنبر و چرم میباشند. شیشه این رایحه مشابه به شمش طلا جواهرات میباشد. این بو مطلوب برای روز و یا این که شب بوده و عطر آن برای زنان بسیار دیدنی میباشد.
خصوصیات پاکو رابان دسته ۱ Million
اندازه شیشه: ۱۲۵ میلی لیتر
ایده آل برای روز یا این که شب
بو‌ای از چرم و گل‌ها
مدل: ادو تویلت
راهنمای خرید بو مردانه

۷. رایحه فیرس از مارک ابرکرومبی اند فیچ (Fierce By Abercrombie & Fitch)
این بو مظهر مردانگی و اعتماد‌به‌نفس میباشد. مخلوط مرکبات جدید و مشک گرم، نوعی مخلوط جادویی میباشد. از این رایحه میتوانید در مراسم غیرقانونی در روز یا این که شب به کار گیری فرمایید.
ویژگی ها بو فیرس
حجم رایحه: ۱.۷ اونس
مطلوب برای روز یا این که شب
بو مرکبات جدید و مشک گرم
جور: ادوپرفیوم
اندازه شیشه: ۱۰۰ میلی لیتر
راهنمای خرید بو مردانه

← راهنمای خرید رایحه مردانه →

۸. پرفیوم مردانه جورجیو آرمانی دسته Acqua Di Gio Profumo
این رایحه خنک و تحریک کننده میباشد. این رایحه، بوی دریا و عطری منحصربه‌فرد داشته که ترکیبی از آب شیرین و پر نمک بوده که بویی مست کننده داراست. بو‌های تند ناشی از مرکبات تلخ و رزماری بوسیله اوکمُس چرمی، ملایم‌خیس می شوند. از این رایحه می‌قدرت در روز یا این که شب به کار گرفت.
خصوصیات پرفیوم مردانه جورجیو آرمانی گونه Acqua Di Gio Profumo
حجم شیشه: ۱۸۰ میلی لیتر
خنک و تحریک کننده
مطلوب برای روز یا این که شب
جور: پرفیوم
راهنمای خرید بو مردانه

← راهنمای خرید رایحه مردانه →

۹. بو مردانه کریستین دیور ساواج (Christian Dior Sauvage)
عطر اول این رایحه، ترنج نو میباشد. این بو، رگه‌ای از بو چوب که از عنبر سائل مشتق شده‌است را نیز منتشر می کند. از این رایحه می‌قدرت در هر دوره از روز استفاده نمود.
ویژگی ها کریستین دیور ساواج
حجم رایحه: ۳.۴ اونس
مطلوب برای هر عصر از روز
گونه: ادو تویلت
اندازه شیشه: ۱۰۰ میلی لیتر
راهنمای خرید بو مردانه

۱۰. ادکلن مردانه بلو شنل (Bleu De Chánel Cologne)
این بو مردانه ترکیبی تحریک آمیز از بو‌های چوب و مرکبات میباشد. عطر چوب این رایحه ترکیبی از چوب کفش تابستانی و درخت جوز میباشد. از این بو می‌اقتدار برای یک شب عاشقانه استفاده نمود.
ویژگی ها بلو شنل
اندازه شیشه: ۱۵۰ میلی لیتر
مطلوب برای شب
ترکیبی از بو‌های چوب و مرکبات
جور: ادوپرفیوم
راهنمای خرید بو مردانه

← راهنمای خرید رایحه مردانه →


راهنمای خرید رایحه مردانه
رایحه فقط خاص بانوان وجود ندارد. آقایان نیز بایستی بو مطلوب محترم خویش را پیدا نمایند. در هنگام خرید رایحه، مورد ها پایین را مد حیث داشته باشید.

۱. مراقب رایحه‌های تقلبی باشید
اکثری از رایحه‌های پرفروش در بازار مشتمل بر ورژن‌های تقلبی می‌باشند. برخی اوقات، این بو‌ها فقط از آب درست شده اند. با این حالا، بیش تر رایحه‌های تقلبی از مواد بسیار ارزان تشکیل شده که می توانند سبب ساز تحریک پوست شوند. همینطور، ماندگاری آن ها بسیار نادر میباشد. برای خرید بو به مغازه‌های دارای اعتبار رجوع‌کنید. علاوه بر این، برای تشخیص تقلبی بودن عطرها، بهتر میباشد به وب سایت اصلی آن ها رجوع کنید.

 


برچسب: بهترین عطر مردانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۶:۵۷ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

باروک، روکوکو و بو خوش

یاس‌های گراس

 بهترین عطر مردانه

شهر گراس در فرانسه مهد بو در‌این سرزمین میباشد. شهرت گل‌های یاس این شهر با اسم و شهرتش پیوند خورده میباشد. گل یاس که در قرن هفدهم از هندوستان به‌این شهر وارد شد به‌زودی آنچنان شهر را در برگرفت که تحت عنوان نمادی برای گراس درآمد. زمانی در شهر گراس واژه و کلمه گل به تنهایی به‌فعالیت می‌رود خواسته گل یاس میباشد، مگر اسم گل دیگری مشخصا ذکر شود. بر مبنا شیوه سنتی، برداشت گل‌های یاس در بامداد انجام می‌گرفت تا گل‌ها جدید‌خیس به کارخانه ایجاد رایحه برسند. در اوایل قرن بیستم اهل یک محل شهر گراس از کهن سال و برنا و حتی نوپا‌های مکتب‌ای پیش از رفتن به مکتب در حین برداشت گل‌ها، درین فرمان شرکت کردن داشتند. یک برداشت‌کننده خوب می تواند تا 500 گرم گل یاس در ساعت بچیند و این در حالی میباشد که همین فرد در یک ساعت قادر است حدود شش عدد هفت کیلوگرم گل سرخ را بچیند. یک کیلوگرم گل یاس از حدود هفت عدد 10 هزار عدد گلبرگ تشکیل‌شده و هر 350 کیلوگرم گل یاس حدود 530 گرم عصاره موثر برای عطرسازی آماده میاورد.

 

با نگاهی بدین ارقام می‌اقتدار به مشقت ساخت بو از گل یاس و ادله بالا بودن عطرهای ایجاد گردیده از آن پی موفقیت. ژاک پولژ موسس عطرسازی دارای اسم و رسم شانل یاروهمدم با والدینش به شهر گراس هجرت کرد. وی پیش‌مسئله‌ای در صنعت عطرسازی نداشت البته دور و اطراف کاری شهر گراس او‌را به سمت این صنعت سوق اعطا کرد. وی بعد از فارغ التحصیل شدن در حرفه هنر جذب یک کمپانی در نیویورک گردیده و تجاربی را که در گراس آموخته بود در آنجا به اجرا گذاشت و بعداز مدتی کمپانی عطرسازی معروف خویش یعنی شانل را تاسیس کرد. پولژ می گوید که اینک گل‌های یاس متعددی از مناطقی همچون ایتالیا، مصر، مراکش، هند و چین برای عطرسازی وارد می شود اما هیچکدام کیفیت یاس‌های گراس را ندارد.

 

 


برچسب: بهترین عطر مردانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۴۲:۵۹ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

ادو تویلت مردانه دیور گونه Sauvage حجم ۱۰۰ میلی لیتر

خرید

بهترین عطر مردانه
ادو تویلت مردانه دیور گونه Sauvage حجم ۱۰۰ میلی لیتر
ادو تویلت مردانه دیور دسته Sauvage حجم ۱۰۰ میلی لیتر
دیور چند سال میباشد بوسیله آقای Francois Demachy به بازار ارائه شد. این مارک نیز در مقطع کوتاهی توانست لحاظ اشخاص بسیار متعددی را به خویش جلب نماید. از این مارک ادوتویلت مردانه دیور در لیست مالامال فروش ترین ها قرار گرفته میباشد. این رایحه عطر خنکی دارااست و برای بهار و فصل تابستان بسیار مطلوب میباشد. اشخاصی که پیرو عطرهای کلاسیک می‌باشند، میتوانند این رایحه را در لیست عطرهای مصرفی خویش قرار دهند.

دیور، بو ترکیبی از بوی های متفاوت را برای شما به ارمغان خواهد آورد. در او‌لین اسپری از این بو میتوانید عطر ای از فلفل سیاه و نارنج را استشمام فرمایید. این عطر شیرین و تند، با گاز در دور و اطراف حریم شما پخش خواهد شد. با این عطر تمام نگاه ها را خویش جلب خواهید کرد. در نت های میانی، عطر ای از فلفل سیچوان، اسطوخودوس، گل شمعدانی، صمغ لامی، فلفل صورتی، علف وتیور و گیاه پاتچولی. دیوررایحه این بو را به نحوی ایجاد نموده است که استرس و اضطراب را از شما بدور نماید. در غایت چیزی که بعداز به کارگیری از این رایحه با شما یاروهمدم خواهد بود بو ای از چوب سدر، گل لادن و عنبر میباشد که جایگزین نت های میانی می‌گردد. در صورتی به عطرهای ملایم و خنک عشق و علاقه مند میباشید، استعمال از این رایحه را فراموش نکنید.

خرید
ادو تویلت مردانه ژاک بوگارت دسته Silver Scent
ادو تویلت مردانه ژاک بوگارت جور Silver Scent
تند، سنگین و سرد … به عبارتی چیزی میباشد که با یک توشه به کارگیری از بو Silver Scent، حس خواهید کرد.

این رایحه منحصر به فرد افرادی میباشد که ذوق و سلیقه های یگانه دارا هستند و به‌دنبال عطرهای یگانه میباشند. Silver Scent علاوه بر بو خیر و خوبی که دارااست با داشتن شیشه زیبایی که برای آن در حیث گرفته شده‌است میتواند به میز شما جلوه ویژه ای ببخشید.

کافی میباشد که یک اسپری از این ادوتویلت را آزمون فرمائید. با او‌لین اسپری خویش را دربین درختان مرکبات احساس خواهید کرد، رفته رفته و با محو گردیده نت اول، نت میانی خویش را نمایان میکند. در‌این دوره می‌توانید مخلوطی از بو های خوش مانند رزماری، جوزهندی، گشنیز، اطوخودوس و شمعدانی را استشمام فرمایید. بین این ترکیبات، بو ای از بوی خوش هل نیز شم می‌گردد و در انتها آنچه که با شما یار و همدم خواهد بود بو ای از آلوی قرمز‌رنگ، تونکا و گیاه خوس میباشد که احساس خودباوری و کلاسیک بودن را برای شما به ارمغان میاورد. همانگونه که دیدید این رایحه ترکیبی از مرکبات و سبزی هاست و همت دارااست تا رمانتیک همانند احساس قرار به دست آوردن در طبیعت را به شما منتقل نماید.

خرید
بو مردانه ژوپ نوع Homme
رایحه مردانه ژوپ گونه Homme
ژوپ برندی آلمانی و پر اسم و رسم در ساخت بو میباشد. ادو تویلت HOMME در سال ۱۹۸۹ وارد بازار شد. این رایحه با دارا بودن پباده سازی قشنگ و منحصر به فرد به فردش حیث اکثری از اشخاص را به خویش جلب کرد. این بو با دارا بودن عطر شیرین و گرم خویش برای روزهای سرد فصل پاییز و فصل زمستان بسیار مطلوب میباشد. ادو تویلت Homme عطر های مختلفی را در خویش جای داده میباشد. مخلوطی از عطر های وانیل و چوب و مرکبات و گل و گیاه که شمارا به اعماق باغات و بیشه ها خواهد موفقیت. بهتر میباشد با توصیفاتی که برای شما تیتر خوا هیم کرد، تلاش نمایید آن را در ذهن خویش تداعی فرمایید. با اولی اسپری از این رایحه بویی همچون قرار تصاحب کردن در گلشن های مرکبات را احساس خواهید کرد. ترکیبی از بو شکوفه های پرتقال، نارنگی، لیمو و نارنج…

همانگونه که گفته شد نت اول با گاز از دربین می رود ولی نگران نباشید نت میانی که جایگزین عطر نخستین میگردد نیز شما‌را مدهوش خواهد کرد. این نت میانی ترکیبی از هل، دارچین و گل یاسمین میباشد. بو ای سرشار از هیجان…

و پیرو آنچه که با شما همدم خواهد بود نت های آخری میباشد. این عطر ترکیبی از چوب کفش تابستانی، گیاه پانچولی، دانه تونکا و وانیل میباشد. ادغام این بو ها فوق العاده میباشد.

در شرایطی‌که در پی شایسته ترین رایحه مردانه شیرین و گرم برای روزهای سرد سال میباشید، بی تردید رایحه Homme را آزمون فرمایید.

 

خرید


برچسب: بهترین عطر مردانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۵:۳۵ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

تاریخچه بو

بهترین عطر مردانه
استفاده کننده عزیز، شما روزمره 2 عدتاریخچه بو
کلمه و واژه Perfume از واژه Fume در معنای دود گرفته شده‌است، به دلیل آن که در روزگار باستان آدم ها برای به وجود آوردن عطر خوش از سوزاندن مواد معطر به کارگیری می کردند. بو ماده‌ای میباشد که برای خوشبو کردن تن و یا این که دور و اطراف حریم از آن به کارگیری میگردد. بو ها در پیشین از مواد طبیعی و امروزه از ادغام اسانس‌ها، حلال‌ها، ثبت کننده‌ها و ترکیبات معطر ساخته می گردند. در کل مواد تشکیل دهنده عطرها، از روش استخراج از منابع طبیعی (حیوانی یا این که گیاهی) و یا این که از مواد شیمیایی تهیه و تنظیم میگردند. با مراجعه به متن‌ها‌ دیرین و مطالعات و حفاری‌های باستان‌شناسان مشخص و معلوم گردیده‌ که بو ها در برخی از فرهنگ‌های اول انسانی وجود داشته‌اند و هنر بو سازی در حین باستان از مصر و در میان النهرین ابتدا شده‌است.

سابق ترین عطرها از سوزاندن چوب ها به وجود می آمدند. بشر های ناندرتال اشخاصی بودند که برای اولی توشه در مورخ آدم عطر خوشی که از سوزاندن چوب های معطر به دست می آمد را کشف کردند. از دیرباز تا کنون آدم ها در پی کشف داروهای گیاهی بودند تا بتوانند بر بیماری ها غلبه نمایند، در‌این در بین مواد معطری نیز کشف می شدند که از آن‌ها بو و بو خوش بدست می آمد. براین اساس بو و دارو دارنده خواستگاه مشترکی میباشند و در قبل حرفه عطرسازی و دارو سازی از یکدیگر جداگانه نبوده اند.


دارای ارتباط بخوانید : بو های متعدد در گونه های رایحه


تاریخچه رایحه در دنیا
برای او‌لین توشه در مورخ مصریان از بو تحت عنوان بخشی از مراسم مذهبی خودشان استعمال کردند. دست نویس های باستانی بر روی سنگ قبر ها در مصر باستان و دربین النهرین نشان میدهد که رایحه در‌این دو حیطه از فرهنگ و تمدن بشری بیش تر از 5000 سال عمر داراست. روحانیون مصر باستان را تحت عنوان پدران بو می‌شناسند به دلیل آن که آنان با استعمال از بو بوی بد قربانیان پیشکش خویش را از فی مابین می بردند. از زمان باستانی تا قرنها وسطی عطرها به صورت انحصاری به مراسم های مذهبی مانند مومیایی کردن مردگان و غبارروبی آرامگاه ها اختصاص داشتند.

مصری ها اعتقادوباور داشتند که سوزاندن چاشنی جات و مواد خوشبو خدایان را خوشنود خواهد نمود. مصری ها با حریق زدن صمغ، گیاه سمار، سرو کوهی و ... عملکرد می کردند بو هایی دل نشین ساخت نمایند تا سبب خشنودی معبود گردیده و مطمئن باشند که خدا خورشید را هر روز از تحت زمین خارج میاورد! امروزه شما می‌توانید از اتاق رایحه بنا شده در محل عبادت ادفو در مصر دیدن فرمائید جایی که دستخط های باستانی نشان دهنده راهبرد های اصلاح کردن گونه های عطرها می باشند. استعمال طبقه تسلط مصری، فرعون ها و روحانیون از رایحه به طوری بوده که حتی بعداز مردن آنان‌را در اتاق های معطر دفن می کردند. عطر عطرهایی که در بقاع های فرعون به کار گیری می گردیده به حدی کارکشته بوده که زمانی باستان شناسان این بقاع ها را در سال 1897 گشوده کردند، بوی خوش رایحه از آن‌ها به مشام می رسیده میباشد. مصری ها از گل یاس، صمغ، درخت کندر، سوسن سپید و عسل در ساختن عطرهایشان بسیار به کارگیری می کردند و دیدنی اینجاست که هنوز هم این عنصرها از مهم‌ترین مواد صنعت های رایحه سازی میباشند.

بعد از مدتی به‌تدریج بو و خوشبوکننده ها از انحصار روحانیون مصری بیرون شد و مردم معمولی نیز از این مواد به کار گیری می کردند. مصری ها از هند مواد معطر و چاشنی هایی مثل زنجبیل، چوب کفش تابستانی و فلفل خریداری می کردند و بنابراین در مسئله ایجاد مواد معطر پیشرفت کردند. امروزه نیز مصری ها در ایجاد عصاره های روغنی صنعت رایحه که بخش مهمی از مواد اول ساخت رایحه در جهان را تشکیل می‌دهد، مقام ویژه ای دارا‌هستند.

 

تاریخچه بو در یونان و روم
این یونانی ها بودند که او‌لین عطرهای مایع را برای به کار گیری بر روی تن را صحیح کردند. اما این بو ها با عطرهای مدرن بسیار تفاوت داشتند. در واقع این بو های مایع، پودرهای خوشبویی بودند که با روغن مخلوط گردیده و در آن از الکل استعمال نمی‌شد. آنها با له کردن گیاهان معطر، صمغ ها و دیگر گیاهان، و با ترکیب کردن آنان با گونه های روغن ها، روشی نو ای برای تصحیح کردن رایحه ها پیدا کردند تا بتوانند به طور روزمره از آنان استعمال نمایند. برای یونانیان عنصرها عطرها همانند طلا جواهرات بود تا جایی که در حین تسخیر شرق به وسیله اسکندر این عنصرها احتکار می شدند. یونانی عشق و علاقه بسیار متعددی به رایحه داشتند و مخارج بسیار متعددی را صرف واردات مواد معطر می کردند. این عشق تعجب آور تا جایی پیش رفت که سولون، سلطان قرن ششم درین مرز و بوم استعمال از رایحه را ممنوع کرد تا در مخارج روان مرزو بوم صرفه جویی شود. اما این ممنوعیت دوام چندانی نداشت. در امپراطوری روم که مملو‌از زرق و برق بود و معاش تجملاتی از اهمیت اکثری دارا بود آبشارهایی از گلاب و بو های های بسیار خوش عطر وجود داشت تا دور و بر را برای حضار عطرآگین نمایند. همینطور در حافظه موقت باستان تعداد متعددی عطرفروشی وجود داشت. در افسانه ها آمده که کلوپاترا ملکه روم، بادبان های کشتی خویش را غرق در رایحه کرده تا برند آنتونی بوی اورا پیشین از اینکه خودش را ببیند بشنود و از وارد شدن وی باخبر شود.

طبق شواهد و متن ها تاریخی او‌لین شیمی‌دان عالم زنی بنام تاپوتی بوده که طبق لوحه‌ های باستانی خط میخی در هزاره دوم گذشته از به دنیاآمدن میان النهرین مستقر بوده میباشد. وی اولی عطرساز تثبیت گردیده مورخ میباشد که با مخلوط و تقطیر گل‌ها، روغن ها و بقیه مواد معطر چیزی مشابه به عطرهای مدرن ساخت کرده است.

باستان شناسان دیرین‌ترین کارخانه ساخت بو دنیا را در سال ۲۰۰۵ میلادی در قبرس کشف کردند. این کارخانه بیش تر از 4 هزار سال عمر دارااست. درین کارخانه دستگاه های تقطیر، قیف، ظروف پیاله ای برای ادغام کردن بو و بطری های بو کشف شوید.


تاریخچه رایحه در جمهوری اسلامی ایران

 

 


برچسب: بهترین عطر مردانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۵۳:۰۵ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

یکسری نکته در رابطه خرید بو

چه عطری برای چه فصلی مطلوب میباشد؟

 

 

  بهترین عطر مردانه

 


در میان رایحه ها بیش از هر چیز رایحه پرتقال، بهارنارنج، درخت کاج، چوب دمپایی و نعناع به دلیل خنک بودن، شم تازگی به به آدم منتقل می کنند و برای فصل تابستان پیشنهاد می شود.

 

 

 

 


با اینکه بر روی شیشه بو و ادوکلنها هیچ اثری از جور ترکیبات معطر آن دیده نمی شود، ولی شناسایی ویژگیهای روغنهای معطر کمک بزرگی به خرید رایحه متناسب با سلیقه شخص می کند. به حیث می برسد این زمینه برای آن‌ها که هنوز نمی دانند چه عطری مطلوب دوستان خوب و اطرافیانشان میباشد، بسیار دیدنی باشد.

 

 

 

 


رز: به صورت کلی افرادی که این رایحه را می پسندند، بسیار دلداده پیشه بوده و از شم زنانگی بالایی برخوردارند.

 

 

 

 


زنبق: رایحه ای جادو کننده که علامت پاکدامنی و عفاف و حجاب میباشد. افرادی که رایحه زنبق را می پسندند، افرادی جرأتمند محسوب می شوند.

 

 

 

 


یاسمن: بوی یاسمن مطلوب افرادی میباشد که از اعتماد به‌نفس بالا برخوردارند و ولی بر عکس طرف داران به «رز» که بیشتر تمایل به احساسات زنانه را از خویش نشان می دهند، علاقه مندان رایحه یاسمن تمایلات مردانه دارا هستند و این را از شیوه آرایش گیسو، خرقه پوشیدن و نحوه گفتارشان می قدرت فهمید. حتم داشته باشید بیشتر آدمهای با عزم عطری با رایحه یاسمن را تعیین می کنند.

 

 

 

 


میخک: بویی تند و تیز داراست؛ مثل ادویه و جزو رایحه های «spicg» شمرده می شود.

 

 

 

 


ریحان: بوی گرم داراست و به یادآوری خاطرات کمک می کند و سبب ساز هماهنگی بین روح و جسم می شود، به همین دلیل دوستی و وقار را به ارمغان می آورد.

 

 

 

 


چوب کفش تابستانی: رایحه شیرین داراست و آیتم اعتنا آقایان بوده و سبب تعادل بین روح و جسم می شود و به کنترل هیجانات درونی نیز کمک می کند.

 

 

 

 


نعناع: بوی خنک و خیس و نو نعناع منجر جلای مغز می شود. بسیار پرطراوت برای آدمهای عصبی و گرمایی میباشد. برای آدمهایی که حواس پرت میباشند جزو بهترین داروهای «آروماتراپی» محسوب می شود.

 

 

 

 


ملیسای هندی: عطری بسیار خنک که رایحه لیمو نیز در آن استشمام می شود. به معالجه اختلالات عصبی کمک می کند و از تنش و افسردگی می کاهد. ملیسای هندی عطری خنک در فصل‌تابستان بویژه برای آنهایی میباشد که رانندگی می کنند یا پشت میز می نشینند.

 

 

 

 


مشک: رایحه ای که بیشتر در ادوکلنها یافت می شود و شم اعتماد به‌نفس را تقویت می کند.

 

 

 

 


کندر: بویی گرم و شیرین دارااست و نقش فراوانی در آهسته سازی مغز ایفا می کند. کندر بهترین رایحه ای میباشد که در حین مراقبه و مدیتیشن پیشنهاد می شود.

 

 

 

 


یکسری نکته در رابطه خرید بو

 

 

 

 


خرید «بو» به دلیل هزینه نسبتاً سنگینی که در بردارد برای کلیه مقدور نیست در حالی که دسته ملایمتر و کم دوامتر آن با نامهای اسپری و ادوکلن به بهای ارزانتری به فروش می برسد.

 

 

 

 


به کار گیری از ادوکلن و اسپری برای روز، بویژه روزهای گرم بهتر میباشد؛ زیرا بو ملایمتری دارااست. اسپری را از دسته عطری که گزینش کرده اید، می توانید تهیه کنید؛ زیرا از هر دسته اسانس رایحه، اسپری آن هم موجود هست.

 

 

 

 


نکته ای که لازم به یادآوری میباشد، اینکه بو را نباید به دلیل گرانتر بودن یا مد روز بودن و یا تازگی گونه آن تعیین کرد، زیرا رایحه به هیچ یک از این مسائل ارتباطی ندارد و صرفا چیزی که در گزینش آن مهم میباشد و باید آیتم اعتنا قرار گیرد، جور پوست شما می باشد؛ زیرا یک جور بو روی پوستهای متفاوت، بوهای متفاوتی دارااست.

 


بنابراین به جای اینکه ببینیم دیگران از چه عطرهایی به کارگیری می کنند و یا گرانترین و جدید ترین عطری که به بازار آمده، کدام میباشد، بهتر میباشد بو را روی پوستمان آزمایش کنیم تا بتوانیم در رابطه آن داوری درستی داشته باشیم. برای آزمایش و تعیین رایحه، مقدار کمی از آن را روی مچ دست در ناحیه نبض بمالید، چندین لحظه طاقت کنید و بعد آن را ببویید، در آن عصر می توانید تصمیم بگیرید. در‌صورتی‌که بوی رایحه با پوستتان هماهنگ میباشد، ولی می خواهید ملایمتر و یا ارزانتر باشد، اسانس، اسپری یا ادوکلن آن را تهیه و استعمال کنید.

 

 

 

 


اشکال رایحه

 


برچسب: بهترین عطر مردانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۱۱:۳۱ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

عطرهای مردانه این مارک دوستداشتنی

بهترین عطر مردانه
استفاده کننده عزیز، شما روزمره 2 عدد مقعطر و ادکلن مردانه و بو و ادکلن زنانه دارنده برندهای متفاوتی بوده که مارک آزارو یکی‌از مارک‌های مشهور بو و ادکلن مردانه و زنانه میباشد.

در سال 1978 اولی بو مردانه‌ی آزارو با اسم آزارو فور اینجانب Azzaro for Men را وارد دنیای رقابت شد.

از خصوصی عطرهای مردانه این مارک دوستداشتنی می‌قدرت به بو مردانه آزارو پورهوم سامر ، رایحه مردانه آزارو پور هوم اینتنس ورژن‌ی 2015 و غیره اشاره نمود که همه بسیار دوستداشتنی و از پرفروش‌های این مارک می باشند.

17.رایحه مردانه آزارو کروم لیمیتد ادیشن Azzaro Chrome Limited Edition 2016 for men :

بو مردانه آزارو کروم لیمیتد ادیشن از خصوصی عطرهای فرانسوی تشکیل شده در سال 1996 بوده و از به عبارتی عصر ایجاد تا به هم اکنون، جز عطرهای پرفروش این مارک بوده میباشد.

به کار گیری از عطر های خنک و چوبی این رایحه مردانه را به عطری دوست داستنی و آیتم پسند جوان ها تبدیل نموده است، که بر پایه ی ایده ها مصرف کنندگان در وب سایت هایی همچون آمازون، رایحه مردانه آزارو کروم لیمیتد ادیشن احساس لذت و انرژی و همچنین تازگی و طراوت را به آن‌ها منتقل مینماید.

بو مردانه کروم لیمیتد ادیشن در حجم 100 میلی ایجاد شده‌است.

برای اطلاع از ارزش آپدیت رایحه مردانه آزارو کروم لیمیتد ادیشن با دفتر کار ارشاکو تماس حاصل نمایید.

 

 

16.رایحه مردانه آزارو پور هوم لیمیتد ادیشن Azzaro Pour Homme Limited Edition 2015 :

رایحه مردانه آزارو پور هوم لیمیتد ادیشن که عطر‌ای ملایم و تلخ داراست، در سال 2015 به وسیله مارک آزارو ایجاد و روانه ی بازار شده‌است.

عطر‌ی تلخ این بو مردانه نشات گرفته از سه خصوصی عطر‌ی پایین میباشد :

نت‌های آغازین : پرتقال، اسطوخودوس، ریحان و زنجبیل

نت‌های قلب یا این که میانی : رز، خس خس، هل، چوب دمپایی و نعناع هندی

نت‌های آخری : عنبر، مشک، چرم و گل سنگ

پباده سازی این بو مردانه به طوری میباشد که شم یگانه بودن به خیر به شما انتقال میابد و خودباوری تمام وجودتان را در بر خواهد گرفت.

حجم بو مردانه آزارو پور هوم لیمیتد ادیشن برابر 100 میلی میباشد.

برای اطلاع از بها آپ تو دیت رایحه مردانه آزارو پور هوم لیمیتد ادیشن با دفتر کار ارشاکو تماس حاصل نمایید.

 

 

15.رایحه مردانه آزارو ویزیت برایت Azzaro Visit Bright :

در سال 2006 شرکت مارک آزارو، از رایحه مردانه آزارو ویزیت برایت رونمایی کرد. این بو مردانه با وجود عطر هایی مانند کهربا، مشک و لیمو، بو‌ای تلخ و خنک داراست که و نت‌های اصلی تشکیل دهنده ی آن به شرح تحت میباشد :

نت‌های آغازین : لیمو و فلفل

نت‌های قلب یا این که میانی : ریحان و ترخون

نت‌های نهایی : مشک، سدر و کهربا

بو مردانه آزارو ویزیت برایت، انتخابی مطلوب برای روزهای گرم بهاری و تابستانی بوده و در حجم 50 میلی ساخت شده‌است.

برای اطلاع از ارزش آپ دیت رایحه مردانه آزارو ویزیت برایت با محل کار ارشاکو تماس حاصل نمایید.

 

 

14.بو مردانه آزارو پور هوم نایت تایم Azzaro Pour Homme Night Time :

بو مردانه آزارو پور هوم نایت تایم ایجاد گردیده در سال 2011 و مطلوب برای آقایان شیک پوش می باشد.

این رایحه مردانه شم خود باوری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

عطر‌ی تلخ و تند بو مردانه آزارو پورهوم نایت تایم از محرمانه نت‌های پایین ساخت شده‌است :

نت‌های آغازین : ریواس و شکوفه پرتقال

نت‌های قلب یا این که میانی : فلفل سیاه و جوز هندی

نت‌های آخرین : سدر

حجم بو مردانه آزارو پور هوم نایت تایم برابر 100 میلی بوده و پباده سازی بطری شیک و زیبای آن، این بو مردانه را به کادو ای مطلوب برای عزیزانتان تبدیل نموده است.

برای اطلاع از بها آپ تو دیت رایحه مردانه آزارو پور هوم نایت تایم با دفتر کار ارشاکو تماس حاصل نمایید.

 

 

13.بو مردانه آزارو آکوآ فراست Azzaro Aqua Frost :

بو مردانه آزارو آکوا فراست از تولیدها کمپانی آزارو در سال 2013 و در حجم 75 میلی بوده و عطر‌ای خنک و مطلوب فصول گرم سال میباشد.

شیرینی این رایحه مردانه برگرفته از گونه های مرکباتی همچون گریپ فروت بوده و استعمال از نت‌های آبی‌رنگ و نعناع، خنکی خاصی را به آن بخشیده میباشد.

نت‌های تحت، عطر‌ی بو مردانه آزارو آکوا فراست را تشکیل می دهند :

نت‌های آغازین : نت‌های دریایی و گریپ فروت

نت‌های قلب یا این که میانی : نعناع و مرکبات

نت‌های آخرین : درخت سرو و خس خس

برای اطلاع از ارزش آپدیت رایحه مردانه آزارو آکوآ فراست با محل کار ارشاکو تماس حاصل نمایید.

 

 

12.رایحه مردانه آزارو اکچر Azzaro Acteur :

رایحه مردانه آزارو اکچر ساخت گردیده در سال 1989 و عطری مطلوب برای فصول سرد سال با بو‌ای ملایم و شیک برای آقایان لاکچری پسند است.

عطر‌ی بو مردانه آزارو اکچر به شرح ذیل میباشد :

نت‌های آغازین : ترنج، جوز، هل و نت‌های میوه‌ای

نت‌های قلب یا این که میانی : میخک، نعناع هندی، گل یاس، خس خس و گل رز

نت‌های نهایی : چرم، مشک، گلسنگ و عنبر

ماندگاری بالای این بو مردانه از عارضه ها محبوبیت آن بوده و بر اساس نظرها منتشر گردیده آقایان کار کشته از این بو به کار گیری می نمایند.

برای اطلاع از ارزش آپ تو دیت رایحه مردانه آزارو اکچر با دفتر کار ارشاکو تماس حاصل نمایید.

 

 

11.بو مردانه آزارو پیور لاوندر Azzaro Pure Lavender :

رایحه مردانه آزارو پیور لاوندر که بو‌ای گرم و ملایم داراست، بوسیله کمپانی پر اسم و رسم آزارو ایجاد و روانه ی بازار شده‌است.

این رایحه مردانه با بو‌ی گرم خویش عطری مطلوب برای روزهای سرد سال بوده که تازگی و شادابی را به شما کادو خواهد اعطا کرد.

نت‌های آغازین : زنبق، میخک، سنبل و سرو کوهی

نت‌های قلب یا این که میانی : زنبق و اسطوخودوس

نت‌های آخری : کهربا، لوبیا تونکا، مشک سپید و وانیل

حجم ایجاد گردیده بوسیله این مارک در اندازه های 40، 75 و 120 میلی بوده و پخش بوی قابل قبولی دارااست.

برای اطلاع از ارزش آپ تو دیت بو مردانه آزارو پیور لاوندر با محل کار ارشاکو تماس حاصل نمایید.

 

 

10.ادکلن مردانه آزارو اونیکس Azzaro Onyx For Men :

بو مردانه آزارو اونیکس ساخت گردیده به وسیله مارک آزارو و در حجم 100 میلی بوده که عطر‌ای دیدنی و دوست داشتنی از گل های متفاوت داشته و نظرتان را بدون شک جذب خواهد کرد.

نت‌های آغازین : پرتقال ماندارین، ترنج و اسطوخودوس

نت‌های قلب یا این که میانی : گل شمعدانی، هل و ریحان

نت‌های نهایی : کهربا، نعناع هندی و چرم

در شرایطی که قصد دارید تا عطری مطلوب برای به کارگیری ی روزمره داشته باشید، رایحه مردانه آزارو اونیکس می تواند آیتم ی قابل قبولی برایتان باشد.

برای اطلاع از بها آپدیت ادکلن مردانه آزارو اونیکس با دفتر کار ارشاکو تماس حاصل نمایید.

 

 

9.ادکلن مردانه آزارو جدید Azzaro Now Eau De Toilette For Men :

بو مردانه آزارو جدید عطری مطلوب برای آقایان شیک پسند بوده که با بو‌ی خنک خویش، احساس خوشایند طراوت را در روزهای گرم سال به شما کادو خواهد بخشید.

عطر های این رایحه مردانه به شرح ذیل میباشد :

نت‌های آغازین : رز و هل

نت‌های قلب یا این که میانی : چای، بنفشه و نت‌های سبز

نت‌های آخرین : نت‌های چوبی و عنبر

رایحه مردانه آزارو جدید در حجم 80 میلی ایجاد شده‌است و ورژن ی مردانه ی همین رایحه با اسم زنانه هست.

برای اطلاع از بها آپ دیت ادکلن مردانه آزارو تازه با دفتر کار ارشاکو تماس حاصل نمایید.

 

 

8.بو مردانه آزارو دو Azzaro Duo Men Azzaro for men :

در سال 2011 رایحه مردانه آزارو دو بوسیله مارک آزارو ایجاد و روانه ی بازار شد. این رایحه مردانه در حجم 80 میلی ایجاد شده‌است و بو‌ای مملو‌از عشق و علاقه و پر نمک داراست.

عطر های این بو مردانه به شرح ذیل میباشد :

نت‌های آغازین : توت و گریپ فروت

نت‌های قلب یا این که میانی : خس خس و دانه تونکا

نت‌های آخرین : مشک

در بین نظرها منتشر گردیده در وب سایت های پر اسم و رسم بو و ادکلن این بو و ورژن ی زنانه ی آن آیتم پسند زوج های برنا قرار گرفته میباشد و کادو ای یگانه برای عاشقان میباشد.

برای اطلاع از بها آپ دیت بو مردانه آزارو دو با محل کار ارشاکو تماس حاصل نمایید.

 

 

7.بو مردانه آزارو کروم اسپرت Chrome Sport Azzaro for men :

در سال 2010 بو مردانه آزارو کروم اسپرت ساخت و با بو‌ای تلخ و خنک روانه ی بازار شد.

این بو مردانه از محرمانه بو های لبریز نشاط و برنا پسند میباشد.

ادغام عطر های این بو مردانه از نت‌های سه گانه ی ذیل تشکیل‌شده میباشد :

نت‌های آغازین : پرتقال، ترنج، لیمو و فصل بهار نارنج

نت‌های قلب یا این که میانی : گشنیز، یاسمن، خزه درخت بلوط

نت‌های آخرین : مشک، سدر، عنبر، زنجبیل و چوب کفش تابستانی

رایحه مردانه آزارو کروم اسپرت پیشنهادی برای جوان ها ورزش کار میباشد.

برای اطلاع از ارزش آپدیت و خرید رایحه مردانه آزارو کروم اسپرت با محل کار ارشاکو تماس حاصل نمایید.

 

 

6.رایحه مردانه آزارو سولاریزیمو لوانزو Azzaro Solarissimo Levanzo for men :

بو مردانه آزارو سولاریزیمو لوانزو که در سال 2016 وارد بازار شده‌است، عطری سرشار از انرژی و بو‌ای گلی میباشد.

مارک آزارو این رایحه مردانه را با خصوصی عطر هایی جالب و شادی بخش ایجاد نموده است.

از خصوصی عطر هایی که درین بو به فعالیت برده شده‌است، بو های دلنشین ذیل میباشد :

نت‌های آغازین : گل ساعتی

نت‌های قلب یا این که میانی : نعناع هندی

نت‌های نهایی : لیمو و اسطوخودوس

این رایحه مردانه که پباده سازی بسیار زیبایی داشته و در آن از رنگ های نشاط بخش طبیعت مستعمل میباشد در حجم 75 میلی لیتر ایجاد شده‌است.

برای اطلاع از ارزش آپ تو دیت رایحه مردانه آزارو سولاریزیمو لوانزو با دفتر کار ارشاکو تماس حاصل نمایید.

 

 

5.بو مردانه آزارو دسیبل Decibel Azzaro for men :

بو مردانه آزارو دسیبل به وسیله کمپانی آزارو در سال 2011 وارد بازار شد.

این بو مطلوب برای دورهمی های از صمیم قلب و حتی مراسم های قانونی بوده و بوی تند و خنک آن به طور کامل یگانه پباده سازی شده‌است.

عطر هایی که‌این بو را تشکیل می دهند به شرح پایین میباشد :

نت‌های آغازین : لیمو و شیرین بیان

نت‌های قلب یا این که میانی : بنفشه و بخور

نت‌های آخری : وانیل، خس خس و دانه تونکا

پباده سازی بطری این رایحه دیدنی بسیار جالب بوده و به صورت یک میکروفن پباده سازی شده‌است و تداعی‌گر موسیقی هست.

برای اطلاع از بها آپ دیت بو مردانه آزارو دسیبل با محل کار ارشاکو تماس حاصل نمایید.

 

 

4.بو مردانه آزارو تویین Azzaro twin for men :

رایحه مردانه آزارو تویین محصولی از کمپانی دارای اسم و رسم آزارو و در سال 2008 میباشد.

عطر‌ی شیرین و گرم این رایحه مردانه ترکیبی از بو های ذیل میباشد :

نت‌های آغازین : ترنج و سیب سبز

نت‌های قلب یا این که میانی : پرتقال ماندارین و بادام

نت‌های آخری : جوز هندی، نعناع، خس خس و سدر

این بو مردانه که در حجم 80 میلی ایجاد شده‌است، پباده سازی بطری آن بسیار شیک و هماهنگ با ورژن ی زنانه ی این بو میباشد.

از سایر خصوصی ست های مشترک فی مابین زوج های برنا رایحه آزارو تویین بوده و شم شیرین گرمای دلنشینی را به شما منتقل خواهد کرد.

برای اطلاع از ارزش آپ تو دیت بو مردانه آزارو تویین با محل کار ارشاکو تماس حاصل نمایید.

 

 

3.بو مردانه آزارو پیور وتیور Azzaro Pure Vetiver :

مارک آزارو، در سال 2000 عطری با بو‌ی خنک و تند به اسم بو مردانه آزارو پیور وتیور ایجاد نموده است که بسیار غالب و موردپسند آقایان قرار گرفته میباشد.

عطر های این رایحه دوست داشتنی به شرح تحت میباشد :

نت‌های آغازین : فلفل، هل، گریپ فروت و زنجبیل

نت‌های قلب یا این که میانی : اسطوخودوس و نت‌های آبی‌رنگ

نت‌های نهایی : جوز هندی، خس خس و ریواس

این بو مردانه که در حجم 100 میلی ساخت شده‌است، با بطری سبز رنگ خویش و عطر‌ای خنک، نظرها را به سمت خویش جلب کرده و شما‌را همچون ستاره ای فی مابین توده نشان خواهد اعطا کرد.

برای اطلاع از بها آپدیت رایحه مردانه آزارو پیور وتیور با محل کار ارشاکو تماس حاصل نمایید.

 

 

2.رایحه مردانه آزارو کروم سامر Azzaro Chrome Summer :

در سال 2012 رایحه مردانه آزارو کروم سامر به وسیله مارک آزارو ساخت و روانه ی بازار شده‌است. بو‌ی خنک و تند این رایحه مردانه، آن را به عطر‌ای مطلوب برای روزهای گرم سال تبدیل نموده است.

از محرمانه بو های این بو مردانه میتوان به عطر های ذیل اشاره نمود :

نت‌های آغازین : گریپ فروت

 


برچسب: بهترین عطر مردانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۵۳:۱۲ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

عطرها به سه تیم اصلی تقسیم می گردند:

بهترین عطر مردانه
اصالت بو

عطرها به سه تیم اصلی تقسیم می گردند:

اورجینال یا این که اصلی یا این که اصیل: به آن نوع از عطرها گفته می شود که ایجاد گردیده بوسیله کارگاه مامان بوده یا این که به وسیله سوله‌های ذیل مدرک لیسانس و دارنده جواز نمایندگی با استعمال از مواد نخستین‌ی کارگاه مامان لبریز و بسته‌بندی میگردد.

غیر اورجینال یا این که فیک به‌مفهوم غیراصلی یا این که غیراصیل : به آن‌مدل از عطرها گفته می‌گردد که از نگاه ظاهری به طور کاملً شبیه بو اورجینال بوده اما عطرمایه‌ی آن بوسیله کارگاه مامان ایجاد نشده و فارغ از جواز از کارگاه مامان ساخت میگردند که‌این مدل از عطرها معمولا" ماندگاری یه خرده نسبت به رایحه اصیل داشته و همینطور کیفیت عطردان، ذره‌پاش و نت‌های بویایی آن نیز با رایحه اصیل تا حد شایان توجه‌ای گوناگون میباشد.

تستر یا این که مثال: به آن گونه از عطرهایی گفته می‌گردد که بوسیله سوله‌های مامان ایجاد گردیده و دقیقا به عبارتی بو‌ی بو اصیل را یدک می کشند. لیکن به‌خواسته خودداری از فروش‌شان، معمولا سوای درب و یا این که باکس، یا این که با باکس‌ای بی‌شباهت به باکس‌ی اصیل ایجاد و به یاروهمدم بو اصیل و بدون پول برای امداد به مشتری به مراد گزینش بو روانه‌ی بازار می گردند. ولی برخیً این عطرها با قیمتی کمتر از بو اصیل به فروش می‌رسند.

خانواده‌های بویایی[دستکاری]
مجموعه‌های متفاوت عطرها را مانند هر طبقه‌بندی دیگری نمی‌قدرت به‌طور بدون نقص در طبقات جدا از هم قرار اعطا کرد، هر عطر‌ای طیف‌هایی از سایر مجموعه‌های بویایی داراست. حتی عطرهایی که تحت عنوان تک گل ارائه میشوند، هرچند به‌طور خیلی دقیق ته بوها و آثاری از خانواده‌های دیگر در خویش دارااست. عطر‌ای که به طور کاملً بشود آن را به یک خانواده بویایی یگانه منسوب کرد به تدریج پیدا میشود به دلیل آنکه مشروط به اینست که مواد تشکیل دهنده آن صرفا از یک مواد آروماتیک یگانه تشکیل شود.

تحت عنوان نقطه آغاز برای تشریح یک عطر از طبقه‌بندی خانواده‌های گوناگون بویایی استعمال میشود، ولی آن به تنهایی توانا به بیان مختصات مختص آن بو نمی باشد. طبقه‌بندی سنتی از حدود ۱۹۰۰ میلادی بوجود آمد؛ که دربرگیرنده هفت خانواده گل صرفا، مدل گلها، شرقی، چوب، چرم، کاج و سرخسی (معطر) میشد، ولی امروزه از طبقه‌بندی مدرنی به کار گیری میگردد که از سال ۱۹۴۵ میلادی درپی پیشرفت‌های پهناور در تکنولوژی عطرسازی و همینطور تغییرات در سبک و مذاق مردم پدید آمد:

 


برچسب: بهترین عطر مردانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۱۱:۰۸ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

عطر درمانی چه است و چه تاثیراتی بر سالم داراست؟

بهترین عطر مردانه


عطر درمانی چه است و چه تاثیراتی بر سالم داراست؟
عطر درمانی نوعی معالجه تکمیل کننده و غیر دارویی میباشد و نقش بسزایی در تندرست جسم و ذهن داراست. عطر اسطوخودوس، وانیل و سنبل اثرات ضد التهابی داشته و مسکن می باشند و بو دارچین، یاس، گل سرخ و لیمو سبب ساز ارتقاء هوشیاری، تمرکز و یادگیری می گردند.
بو درمانی، آرماتراپی یا این که بو درمانی یکی‌از شاخه های جانبی دانش طبابت میباشد که در آن با به کارگیری از اسانس گیاهان دارویی معطر به معالجه بیماری های جسمی و روحی (درمان همگانی) پرداخته می گردد. در‌این مقاله از ستاره با کاربرد بو درمانی و اثرات بعضی از مهم ترین گونه های بو‌ها بر تندرست جسم، روح و سرازیر آشنا گردید.

عطر درمانی چه می‌باشد؟
عطر درمانی یکی پایین شاخه‌های طب گیاهی میباشد و یک معالجه تکمیل کننده برای بقیه روشهای معالجه به حساب می‌آید و امروزه تاثیرات فوق العاده آن در بهبود بیماران سرطانی اثبات شده‌است.

با دقت به اینکه یک کدام از مهمترین حواس پنج گانه بشر، شم بویایی میباشد وتحقیقات پژوهشگران نشان داده، این شم، آدم را از ابتلا به بخش اعظمی از بیماری ها و اختلالات روحی و جسمی مراقبت می نماید. براین اساس گونه های عطر‌ها می‌توانند با تحریک سیستم عصبی و به‌دنبال آن مغز در محافظت سالم و التیام بیماری‌ها اثر گذار باشند.
عطر درمانی به طور روغن‌های گیاهی، اسانس، استنشاق، ماساژ، بخور، دوش و کمپرس پوستی برای معالجه بیماریهای گوناگون به کارگیری میگردد.

 

اشکال بو‌ها و فواید درمانی آن
گیاهان معطر فراوانی در طبیعت و جود داراست که میتوان از عطر و اسانس تنظیم گردیده از آن‌ها برای معالجه بهره برد. تنی چند از مهم‌ترین گیاهان دارویی که در عطر درمانی نیز کاربرد دارا‌هستند، درپی آورده شده‌است:
عطر اسطوخودوس
مهم‌ترین خواص درمانی عطر اسطوخودوس، التیام درد میباشد. روغن یا این که عصاره این گیاه، دارویی اثر گذار برای التیام دردهای موضعی میباشد و بوییدن بو یا این که ماساژ روغن اسطوخودوس در حوزه‌ درد (به غیر از آسیب‌ها و آسیب گشوده) به کاهش درد امداد می‌نماید.
خاصیت اسطوخودوس چه میباشد؟ (شناخت با مضرات و خاصیت گیاه اسطوخودوس)
بو اوکالیپتوس
این عطر به واسطه مواد جانور در گیاه اوکالیپتوس، سبب ارتقاء تمرکز و توجه بشر میشود و هوشیاری را تقویت می‌نماید. همینطور به کار گیری از بخور اوکالیپتوس برای معالجه بیماری هایی نظیر آنفولا‌نزا، گرفتگی بینی و ... اثر گذار میباشد.
خاصیت اکالیپتوس چه می‌باشد؟ (شناخت با مضرات و خاصیت برگ درخت اکالیپتوس)
عطر وانیل
وانیل یکی‌از گیاهان دارویی بسیار خوشبو میباشد و از آن علاوه بر به کارگیری دارویی تحت عنوان یک چاشنی مهم در پخت طعام و شیرینی استعمال می گردد. بو درمانی با گیاه وانیل، برای کاهش استرس و اضطراب‌های روزمره بسیار اثرگذار میباشد و به معالجه تپش قلب و در اختیار گرفتن ضربان قلب امداد می نماید. اثبات شده‌است که بوییدن عصاره وانیل درحال حاضر بشر را بهبود می‌دهد.
خاصیت وانیل و فواید بیشمار آن بر تندرست تن
عطر گل سرخ
از خاصیت بو گل سرخ نیز یاری به التیام درد و تولید شم سرخوشی و متانت میباشد. بوییدن بو گل سرخ، به تهیه و تنظیم هورمونهای تن یاری مینماید و گرفتگی و اسپاسم عضلانی را برطرف میسازد. بوییدن بو گل سرخ به التیام دردهای قاعدگی یاری می کند و برای معالجه خون ریزی زیاد موءثر میباشد. حس آرامشی که‌این بو می‌دهد شایسته ترین التیام برای اشخاصی میباشد که مبتلا اندوه بزرگی نظیر تلف کردن نزدیکان گردیده اند و از همین رو از پیشین‌های به دور در مراسم عزاداری از گلاب به کار گیری میشده میباشد. همینطور بوییدن عطر گل سرخ، در زمانه بارداری بسیار اثر گذار میباشد.
خاصیت گل سرخ چه میباشد؟
بو گل سنبل
متخصصان عطر درمانی، استشمام بو گل سنبل یا این که عصاره این گیاه را برای مبتلایان به بی خوابی موثر میدانند. برای معالجه اختلالات خواب، هر شب (۳۰ دقیقه قبلی از خواب) بو این گل را ببویید تا خوابی سهل وآسان و شل داشته باشید.

بو یاس
بو این گل خوشبو با حس خوشایندی که در شخص تولید می کند برای برطرف شدن خستگی های روزمره بسیار موثر میباشد.

بو دارچین
دارچین سیستم مرکزی عصبی را تحریک و کارایی و هدف شخص را تقویت می‌کند. استشمام بو شیرین دارچین سبب تولید تعادل خیالی و ارتقا مهارت حرکتی می‌گردد.
همگی چیز در خصوص خاصیت دارچین و دلایل آن
عطر لیمو و نارنج
یک کدام از مهم‌ترین فواید بو درمانی رفع افسردگی میباشد. در‌این بین عطر لیمو و نارنج نقش بسزایی داراست، بدین مراد کافی میباشد کمی لیمو یا این که نارنج را روی مچ دستتان بمالید تا شم نشاط و انرژی فرمایید. همینطور این بو به تهیه هورمونها و تقویت همت سیستم ایمنی تن امداد می‌کند.


برچسب: بهترین عطر مردانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۳۹:۴۸ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

ادوپرفیوم (Eau de Parfum)

ادوپرفیوم (Eau de Parfum)

بعداز پرفیوم، ادوپرفیوم ها با 15 الی 20 % میان گونه های رایحه های جانور در بازار بیشترین غلظت را داراهستند. ادوپرفیوم ها طوری درست شده اند که میتوانند یک روز بی نقص دوام بیاورند و در عین اکنون به دور‌وبری ها شما سردرد زور نکنند. ادوپرفیوم ها بیشترین خرید را بین مشتری ها دارااست و مارک ها طولانی تر این دسته از رایحه را ساخت می‌کنند و همینطور اکثر دکان ها ها این مدل بو را به فروش می‌رسانند. ادوپرفیوم ها از حیث ماندگاری از صبح تا بعدازظهر دوام میاورند و در هنگام شب برای خویش شخص نیز قابل استشمام میباشد. EDP نشانه اختصاری ادوپرفیوم می‌باشد.

 

 بهترین عطر مردانه


ادوتویلت (Eau de Toilette)
ادوتویلت ها غلظت کمتری دارا هستند، معمولا دربین 5 تا 15 % و آنان لزوما تا بعدازظهر دوام نمی اورند. برخی کارشناسان بر این باورند که ادوتویلت ها برای روز و ادوپرفیوم ها برای استعمال در شب تشکیل‌شده اند. اما در غایت تصمیم بر عهده شماست و بهتر میباشد هر طور که می پسندید آنها‌را گزینه استعمال قرار دهید. در شرایطی که چه ادوتویلت معمولا پس از ادوپرفیوم ها به بازار می‌آیند البته لزوما هر دوی این ها از مواد یکسان و همچنین عطر یکسانی برخوردار نیستند، به این دلیل‌که مارک ها برای رقیق کردن ادوتویلت ها برخی مواد مثل نعنای هندی یا این که روغن چوب را از آن حذف و برای اضافه شدن بوی آنها روغن گل ها یا این که مرکبات را به رایحه بیشتر میکنند.

نکته جالبی که در بعضا از ادوتویلت ها دیده میشود ایست که زمانی که بوی آن به طور کامل از فی مابین رفته میباشد (به عنوان مثال شب هنگام) در رخ تماس با آب عطر آن‌ها مجدد به مشام میرسد. آیا تا بحال باری شما اتفاق افتاده که هنگام شستن دستتان یا این که در ذیل باران بو عطرتان به مشامتان رسیده باشد؟ براین اساس این نکته را نیز در حیث داشته باشید که در هنگام به کارگیری از عطری دیگر بایستی دقت داشته باشید که مدل بوی آنان به هم نزدیک باشد به دلیل آنکه ممکن میباشد با هم تلاقی پیدا نمایند.

 

ادکلن (Eau de Cologne)
مغایر تصور عموم ادکلون ها از غلظت بسیار یه خرده بر خوردارند – با غلظت میان 2 تا 4% - که با درصد الکل بیشتری ساخته شده و همینطور چند ساعت طولانی تر دوام نمی آورند. از ادکلن برای تولید بوی خوب برای مقطع بسیار یه خرده استعمال میگردد و برای به کارگیری در حین روز کاربرد ندارد.

 

اوفرش (Eau Fraiche)
اوفرش ها نیز از غلظت بسیار مقداری برخوردارند فقط 1 تا 3% . تفاوت آن‌ها در‌این میباشد که ادکلن ها مثل دیگر بو ها با الکل صحیح می‌شوند ولی اوفرش ها از ترکیب شدن روغن ها با آب صحیح میگردند. از آنها معمولا برای خیس و جدید کردن پوست به ویژه بعداز تصحیح رخ تحت عنوان افتر شیو به کار گیری می گردد.

در طولانی تر فروشگاه ها یا این که پیشخوان ها رایحه ها بوسیله مارک و بها جداسازی می‌شوند و شما می‌توانید داده ها مرتبط با جور آنان را در روی بسته ها پیدا فرمایید و یا این که اینکه از فروشنده بخواهید جور متبوع را به شما توضیح بدهد. در هر چهره نگران نباشید به این دلیل که یکی‌از اشکال این رایحه ها آیتم به کارگیری شما خواهد بود، چه بلند برهه زمانی و در حین روز و چه کوتاه زمان یا این که حتی نصف روز.


برچسب: بهترین عطر مردانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۳۴:۴۳ توسط:علی موضوع: نظرات (0)