مرجع مقالات رسمي عطر مرجع مقالات رسمي عطر .

مرجع مقالات رسمي عطر

Rallet يكي شركت هاي داراي اعتبار صنعت بو

بهترين عطر مردانه


Rallet يكي شركت هاي داراي اعتبار صنعت بو و توليد ها آرايشي قرن هاي نوزدهم و بيستم ميباشد كه سال 1843 بوسيله Alphonse Rallet در روسيه بنيانگذاري شد. اين طراح فرانسوي، با انتقال تكنيك هاي ايجاد بو و مواد آرايشي در فرانسه و نيز به كارگيري از امكانات امروزي اين صنعت در آن روزها، Rallet را بعنوان اول سازنده بو و توليدات آرايشي در روسيه اساس گذاري كرد. رژ لب، پودرهاي آرايش و پيرايش، ادكلن و صابون خانگي ، محصولاتي بودند كه Rallet در ساليان استارت بكار خويش ساخت و عرضه كرد و در بازه زماني كوتاهي، آوازه و اعتبار ويژه اي براي اين شركت به ارمغان آورد. استقبال از محصول ها لاكچري و خوش توليد رالت، موجب شد تا محصولات اين لاين گزينه اعتنا دربار روسيه قرار گيرد و در سال 1946، تزار نيكلاس نخستين با اهداي حكم سلطنتي، رالت را بعنوان عطرساز دربار امپراطوري گزينش كند كه مطرح ترين برهان اين گزينش، عطري با تيتر Eau de Cologne Russe بود.

رالت كه در سال هاي بعد از آن همواره گزينه تحسين و عنايت امپراطوري روسيه قرار گرفته و حكم هاي سلطنتي زيادي اخذ نمود؛ با توسعه و گسترش عمل ها و احداث خطوط ساخت در ديگر كشورها نظير فرانسه، اعتبار و آوازه خويش را دو چندان توليد. علاوه بر روسيه، عطرها و صابون خانگي هاي رالت در اروپا، خاورميانه و آسياي شرقي به فروش مي رسيد و علي رغم مرگ Alphonse Rallet در سال 1894، اين شركت به فرايند پيروزي ها و توسعه و گسترش خويش خاطر نشان نمود. با روي عمل وارد شدن رئيس نو در مسكو، Edouard Beaux عهده دار ايجاد توليد ها معطر اين شركت و در رأس آن‌ها، صابون خانگي هاي پرطرفدار رالت شد. در سال 1898، اخوي ادوارد بيو با اسم Ernest Beaux عمل خويش را بعنوان تكنسين آزمايشگاه درين شركت ابتدا نمود. وي بعداز علم آموزي در عطرسازي، در سال 1911 بعنوان مديريت ارشد آزمايشگاه هاي رالت گزينش شد و با ايجاد عطرهايي نظير Bouquet de Napoleon و Bouquet de Catherine، رالت را به نامي مطرح و وسيع در عطرسازي آن روزگار تبديل كرد.

با استارت نزاع جهاني نخستين، ارنست بيو به سرويس ارتش فرانسه در آمد و بعداز انقلاب روسيه در سال 1917، رالت كار هاي خويش را از مسكو به روسيه انتقال بخشيد. بعداز خاتمه نزاع، Ernest Beaux با كوكو شانل به همياري پرداخت و عطرهاي پيروز شانل5 و شانل 22 را رفتار كرد. مدتي آن‌گاه وي از رالت مستقل شد و امتياز اين شركت در سال 1926 به François Coty واگذار شد. اگرچه كوتي در ده سال هاي 1930 و 1940 تيم اي از عطرهاي گران قيمت و نفيس رالت را عرضه نمود؛ البته پيروزي هاي ساليان قبلي رالت هيچوقت تكرار نشد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۷:۴۰ توسط:علي موضوع: نظرات (0)

ژان پل گوتيه له مل (Jean Paul Gaultier Le Male)

۴. ژان پل گوتيه له مل (Jean Paul Gaultier Le Male)

بهترين عطر مردانه
شيشه اين ادو تويلت مشابه به نيم تنه مردانه ميباشد. بو مبنا اين بو دربرگيرنده چوب دمپايي، سدر و عنبر ميباشد.
ويژگي ها ژان پل گوتيه له مل
حجم رايحه: ۴.۲ اونس
استعمال براي شب
مدل: ادو تويلت
اندازه شيشه: ۱۰۰ ميلي ليتر
راهنماي خريد بو مردانه

۵. ايو سن لورن لابه لا نويت دي ال هوم (Yves Saint Laurent La Nuit De L’Homme)
اين رايحه در اندازه ۱۰۰ ميلي ليتري موجود هست. بو‌هاي نخستين رايحه دربرگيرنده هل و ترنج سيسيلي و عطر‌هاي ثانويه دربرگيرنده گل‌هاي مختص، سدر و اسطوخدوس ميباشد.
ويژگي ها ايو سن لورن لا به لا نويت دي ال هوم
اندازه شيشه: ۱۰۰ ميلي ليتر
مطلوب براي شب
تركيبي از بو‌هاي تند، چوب و گل
گونه: ادو تويلت
راهنماي خريد بو مردانه

← راهنماي خريد بو مردانه →


۶. رايحه مردانه پاكو رابان نوع ۱ Million
اين ادكلن بوي مشك چرمي را ميدهد. عطر‌هاي نخستين آن عبارتند از بوي دريا و درخت نارنگي، در حالي كه عطر‌هاي ثانويه آن تركيبي از گياه ارس و گل رز و بو‌هاي شالوده رايحه نيز عنبر و چرم ميباشند. شيشه اين رايحه مشابه به شمش طلا جواهرات ميباشد. اين بو مطلوب براي روز و يا اين كه شب بوده و عطر آن براي زنان بسيار ديدني ميباشد.
خصوصيات پاكو رابان دسته ۱ Million
اندازه شيشه: ۱۲۵ ميلي ليتر
ايده آل براي روز يا اين كه شب
بو‌اي از چرم و گل‌ها
مدل: ادو تويلت
راهنماي خريد بو مردانه

۷. رايحه فيرس از مارك ابركرومبي اند فيچ (Fierce By Abercrombie & Fitch)
اين بو مظهر مردانگي و اعتماد‌به‌نفس ميباشد. مخلوط مركبات جديد و مشك گرم، نوعي مخلوط جادويي ميباشد. از اين رايحه ميتوانيد در مراسم غيرقانوني در روز يا اين كه شب به كار گيري فرماييد.
ويژگي ها بو فيرس
حجم رايحه: ۱.۷ اونس
مطلوب براي روز يا اين كه شب
بو مركبات جديد و مشك گرم
جور: ادوپرفيوم
اندازه شيشه: ۱۰۰ ميلي ليتر
راهنماي خريد بو مردانه

← راهنماي خريد رايحه مردانه →

۸. پرفيوم مردانه جورجيو آرماني دسته Acqua Di Gio Profumo
اين رايحه خنك و تحريك كننده ميباشد. اين رايحه، بوي دريا و عطري منحصربه‌فرد داشته كه تركيبي از آب شيرين و پر نمك بوده كه بويي مست كننده داراست. بو‌هاي تند ناشي از مركبات تلخ و رزماري بوسيله اوكمُس چرمي، ملايم‌خيس مي شوند. از اين رايحه مي‌قدرت در روز يا اين كه شب به كار گرفت.
خصوصيات پرفيوم مردانه جورجيو آرماني گونه Acqua Di Gio Profumo
حجم شيشه: ۱۸۰ ميلي ليتر
خنك و تحريك كننده
مطلوب براي روز يا اين كه شب
جور: پرفيوم
راهنماي خريد بو مردانه

← راهنماي خريد رايحه مردانه →

۹. بو مردانه كريستين ديور ساواج (Christian Dior Sauvage)
عطر اول اين رايحه، ترنج نو ميباشد. اين بو، رگه‌اي از بو چوب كه از عنبر سائل مشتق شده‌است را نيز منتشر مي كند. از اين رايحه مي‌قدرت در هر دوره از روز استفاده نمود.
ويژگي ها كريستين ديور ساواج
حجم رايحه: ۳.۴ اونس
مطلوب براي هر عصر از روز
گونه: ادو تويلت
اندازه شيشه: ۱۰۰ ميلي ليتر
راهنماي خريد بو مردانه

۱۰. ادكلن مردانه بلو شنل (Bleu De Chánel Cologne)
اين بو مردانه تركيبي تحريك آميز از بو‌هاي چوب و مركبات ميباشد. عطر چوب اين رايحه تركيبي از چوب كفش تابستاني و درخت جوز ميباشد. از اين بو مي‌اقتدار براي يك شب عاشقانه استفاده نمود.
ويژگي ها بلو شنل
اندازه شيشه: ۱۵۰ ميلي ليتر
مطلوب براي شب
تركيبي از بو‌هاي چوب و مركبات
جور: ادوپرفيوم
راهنماي خريد بو مردانه

← راهنماي خريد رايحه مردانه →


راهنماي خريد رايحه مردانه
رايحه فقط خاص بانوان وجود ندارد. آقايان نيز بايستي بو مطلوب محترم خويش را پيدا نمايند. در هنگام خريد رايحه، مورد ها پايين را مد حيث داشته باشيد.

۱. مراقب رايحه‌هاي تقلبي باشيد
اكثري از رايحه‌هاي پرفروش در بازار مشتمل بر ورژن‌هاي تقلبي مي‌باشند. برخي اوقات، اين بو‌ها فقط از آب درست شده اند. با اين حالا، بيش تر رايحه‌هاي تقلبي از مواد بسيار ارزان تشكيل شده كه مي توانند سبب ساز تحريك پوست شوند. همينطور، ماندگاري آن ها بسيار نادر ميباشد. براي خريد بو به مغازه‌هاي داراي اعتبار رجوع‌كنيد. علاوه بر اين، براي تشخيص تقلبي بودن عطرها، بهتر ميباشد به وب سايت اصلي آن ها رجوع كنيد.

 


برچسب: بهترين عطر مردانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۶:۵۷ توسط:علي موضوع: نظرات (0)

باروك، روكوكو و بو خوش

ياس‌هاي گراس

 بهترين عطر مردانه

شهر گراس در فرانسه مهد بو در‌اين سرزمين ميباشد. شهرت گل‌هاي ياس اين شهر با اسم و شهرتش پيوند خورده ميباشد. گل ياس كه در قرن هفدهم از هندوستان به‌اين شهر وارد شد به‌زودي آنچنان شهر را در برگرفت كه تحت عنوان نمادي براي گراس درآمد. زماني در شهر گراس واژه و كلمه گل به تنهايي به‌فعاليت مي‌رود خواسته گل ياس ميباشد، مگر اسم گل ديگري مشخصا ذكر شود. بر مبنا شيوه سنتي، برداشت گل‌هاي ياس در بامداد انجام مي‌گرفت تا گل‌ها جديد‌خيس به كارخانه ايجاد رايحه برسند. در اوايل قرن بيستم اهل يك محل شهر گراس از كهن سال و برنا و حتي نوپا‌هاي مكتب‌اي پيش از رفتن به مكتب در حين برداشت گل‌ها، درين فرمان شركت كردن داشتند. يك برداشت‌كننده خوب مي تواند تا 500 گرم گل ياس در ساعت بچيند و اين در حالي ميباشد كه همين فرد در يك ساعت قادر است حدود شش عدد هفت كيلوگرم گل سرخ را بچيند. يك كيلوگرم گل ياس از حدود هفت عدد 10 هزار عدد گلبرگ تشكيل‌شده و هر 350 كيلوگرم گل ياس حدود 530 گرم عصاره موثر براي عطرسازي آماده مياورد.

 

با نگاهي بدين ارقام مي‌اقتدار به مشقت ساخت بو از گل ياس و ادله بالا بودن عطرهاي ايجاد گرديده از آن پي موفقيت. ژاك پولژ موسس عطرسازي داراي اسم و رسم شانل ياروهمدم با والدينش به شهر گراس هجرت كرد. وي پيش‌مسئله‌اي در صنعت عطرسازي نداشت البته دور و اطراف كاري شهر گراس او‌را به سمت اين صنعت سوق اعطا كرد. وي بعد از فارغ التحصيل شدن در حرفه هنر جذب يك كمپاني در نيويورك گرديده و تجاربي را كه در گراس آموخته بود در آنجا به اجرا گذاشت و بعداز مدتي كمپاني عطرسازي معروف خويش يعني شانل را تاسيس كرد. پولژ مي گويد كه اينك گل‌هاي ياس متعددي از مناطقي همچون ايتاليا، مصر، مراكش، هند و چين براي عطرسازي وارد مي شود اما هيچكدام كيفيت ياس‌هاي گراس را ندارد.

 

 


برچسب: بهترين عطر مردانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۴۲:۵۹ توسط:علي موضوع: نظرات (0)