مرجع مقالات رسمی عطر مرجع مقالات رسمی عطر .

مرجع مقالات رسمی عطر

مدل بندی بویی چوبی(Woody):

بهترین عطر مردانه

مدل بندی بویی چوبی(Woody):
مجموعه یا این که خانواده بویایی بو Woody یا این که تیم بویایی چوبی. این روز ها سپرده گذاری های اکثر زمان ها شرکت های عطرسازی برای ایجاد رایحه مردانه ، به معیار متعددی روی مجموعه عطر های چوبی متمرکز شده‌است. عطرهایی که در ایجاد آن‌ها و به ویژه در نت میانی از اسانس اشکال چوبها مصرف شده و بویی از چوب درختان می‌دهند و ادله این عمل جاذبه بخش اعظمی بود که‌این تیم بویایی برای خانم ها داشت !

عطرهایی که در‌این جور قرار میگیرند به هنگام استشمام بوی چوبهای معطر از اونها متصاعد می‌شود . اسانس چوبهای بخش اعظمی میباشند که در صنعت عطرسازی به فعالیت می‌روند مثل اسانس چوب اسرارآمیز دمپایی ، چوب کم آب و تند سرو و وتیور و . . .عطرهای این مجموعه اکثر اوقات ، گرم ، تند و بسیار مردانه میباشند و همان گونه که گفته شد برای خانم ها جالب میباشد.

این مجموعه بویایی با مواد دیگری ادغام میگردد که بر پایه ی این ترکیبات به پایین تیم های ذیل تقسیم می گردند:

• چوبی – آب (Woody – Aquatic): عطر این عطرها به هنگام استشمام ، ملایم ، خنک ،شیرین ، اسپورت میباشد و بویی از رایحه آب را با خویش داراست . بسیار مطلوب سن برنا و نوجوان میباشد و همینطور به کار گیری برای روزهای بسیار گرم فصل تابستان. شایسته ترین عطری که می اقتدار درین مجموعه نمونه زد رایحه Versace Eau Fraiche میباشد.
• چوبی – آروماتیک ( Woody – Aromatic ): در عطر این عطرها اسانس چوب با گیاهان و علف ها ادغام میگردد که به طور کلی بویی از چوب ، مقوا یا این که صابون خانگی از آن ها استشمام می‌شود . برخی از عطرهای این مجموعه خنک می‌باشند . بو Laغیر مجاز می باشدte Essential مثال خیر و خوبی از این مجموعه میباشد .
• چوبی – چایپر (Woody – Chypre): بو ای بسیار کلاسیک ، کم آب ، سیگار مانند ، دودی ، تند با دوام و سنگین دارا هستند . شایسته ترین مثال این تیم رایحه Aramis میباشد.
• چوبی – گل و مشک (Woody – Floral – Musk): عطر این عطرها شیرینی و تلخی چوب مانند را هم زمان دارااست و اکثر وقت ها خنک می‌باشند و بویی یگانه دارا هستند . مثال بو این مجموعه بویایی Davidoff Good Life می باشد.
• چوبی – تند (Woody – Spicy): بو تند و اسپایسی درین تیم تماماً مشاهده می شود و اولی عطر ای که به مشام میخورد بوی چاشنی هاست که بو موفق در‌این مجموعه میباشد. بویی تند ، گرم ، پودری و کم آب و چاشنی ای موقعیت برنده این تیم عطرهاست . نمونه برای این مجموعه بو Gucci pour Homme میباشد.

گونه بندی بویی گُلدار یا این که گُلی(Floral):
همان طور که از اسم این تیم مشخص و معلوم میباشد؛ نت گلهای متعدد شالوده و شالوده تشکیل دهنده عطرهای این تیم میباشند. بو گل‌ها به خیال احساس ملایم و طبیعی خویش، طرف داران متعددی دربین خانم‌ها دارا‌هستند و نسبتاً کلیه عطرهای این تیم زنانه و یا این که مردانه/زنانه می‌باشند.گل بنفشه، گل زنبق و گل رز در عطرهای مردانه کاربرد متعددی دارا هستند، اما نت بقیه گل‌ها در عطرهای زنانه به کارگیری می گردند و کم کم در عطرهای مردانه چشم می گردند.
عطرهای این مجموعه بویایی با ادغام نت‌های گوناگون به شش ذیل تیم تقسیم می گردند:

• گل دار آلدهید (Floral – Aldehyde): این تیم دارای اسم و رسم بوسیله Ernest Beaux برای مارک CHANEL در سال ۱۹۲۱ تاسیس شده است. آلدهید ترکیبی آلی میباشد با فرمول شیمیایی -CHO که اتانال و متانال از معروفترین‌های این جور می‌باشند. آلدهیدها به خصوص آلدهیدهای چرب بو خوشایندی دارا هستند و برای تولید بو، مزه دهنده‌های غذایی و … به کار گیری میشوند که گاهاً به طور طبیعی از گیاهان و یا این که تصنعی و مصنوعی ساخت می گردند. این مجموعه بویایی از ادغام عطر گلها با آلدهید بدست می آید و اکثرا زنانه یا این که مردانه/زنانه می باشند.مجموعه بویایی گلدار
• گل‌دار – آبی رنگ (Floral – Aquatic): عطر Aquatic مشابه به آب پر نمک دریاها و گیاهان آبزی است که بعد از ادغام با نت گل‌ها، این تیم بویایی تشکیل می‌گردد.عطرهای این مجموعه اکثر وقت ها زنانه می باشند.
• گل‌دار – میوه‌ای (Floral – Fruity): تیم بویایی گل‌دار میوه‌ای، یکی‌از معروفترین و پرطرفدارترین مجموعه‌های بویایی است که از ادغام بو میوه‌های شیرین و دلپذیر ( از گزاره گلابی، سیب، توت خارجی، انار، انبه) با عطر گل‌ها، عطرهای باطراوت و درخشانی را تولید می نمایند. رایحه های تیم گل‌دار میوه‌ای از میانه ۱۹۹۰ به بازار معرفی شد و اکثر وقت ها زنانه میباشند.
• گل‌دار – میوه‌ای – خوراکی(Floral – Fruity – Gourmand): خواسته از گل‌دار میوه‌ای بی نیاز‌گردیده، مخلوط شدن گل‌دار میوه‌ای با نت وانیل، شکلات، کارامل و … میباشد؛ که عطرهای خیلی خوشمزه‌‌ آن شم خوراکی‌های شیرین مثل کیک، شکلات و آب نبات را به شما القاء می کنند. عطرهای این مجموعه اکثر اوقات زنانه می‌باشند.
• گل‌دار – سبز (Floral – Green): این تیم از ادغام نت گیاهان سبز، چمن مانند و باطراوت با نت گل‌ها به دست میاید. عطرهای این مجموعه باطراوت، ترش و اکثر وقت ها زنانه می‌باشند.
• گل‌دار – چوبی – مشک‌دار (Floral – Woody – Musk): دو تیم بویایی، “چوبی گل‌دار مشک‌دار” و “گل‌دار چوبی مشک‌دار” موجود هست که در گل‌دار چوبی مشک‌دار بو‌ی گلها اقتدار بیشتری نسبت به چوبی دارا‌هستند؛ همینطور در دو مجموعه روایت شده عطر‌ی ملایم و شیرین مشک در پایان بیشتر می گردد و عمق و گرما بیشتری به رایحه میبخشند.عطرهای این تیم اکثر اوقات زنانه می‌باشند.


برچسب: بهترین عطر مردانه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۵۰:۵۰ توسط:علی موضوع: نظرات (0)