مرجع مقالات رسمی عطر مرجع مقالات رسمی عطر .

مرجع مقالات رسمی عطر

عطر درمانی چه است و چه تاثیراتی بر سالم داراست؟

بهترین عطر مردانه


عطر درمانی چه است و چه تاثیراتی بر سالم داراست؟
عطر درمانی نوعی معالجه تکمیل کننده و غیر دارویی میباشد و نقش بسزایی در تندرست جسم و ذهن داراست. عطر اسطوخودوس، وانیل و سنبل اثرات ضد التهابی داشته و مسکن می باشند و بو دارچین، یاس، گل سرخ و لیمو سبب ساز ارتقاء هوشیاری، تمرکز و یادگیری می گردند.
بو درمانی، آرماتراپی یا این که بو درمانی یکی‌از شاخه های جانبی دانش طبابت میباشد که در آن با به کارگیری از اسانس گیاهان دارویی معطر به معالجه بیماری های جسمی و روحی (درمان همگانی) پرداخته می گردد. در‌این مقاله از ستاره با کاربرد بو درمانی و اثرات بعضی از مهم ترین گونه های بو‌ها بر تندرست جسم، روح و سرازیر آشنا گردید.

عطر درمانی چه می‌باشد؟
عطر درمانی یکی پایین شاخه‌های طب گیاهی میباشد و یک معالجه تکمیل کننده برای بقیه روشهای معالجه به حساب می‌آید و امروزه تاثیرات فوق العاده آن در بهبود بیماران سرطانی اثبات شده‌است.

با دقت به اینکه یک کدام از مهمترین حواس پنج گانه بشر، شم بویایی میباشد وتحقیقات پژوهشگران نشان داده، این شم، آدم را از ابتلا به بخش اعظمی از بیماری ها و اختلالات روحی و جسمی مراقبت می نماید. براین اساس گونه های عطر‌ها می‌توانند با تحریک سیستم عصبی و به‌دنبال آن مغز در محافظت سالم و التیام بیماری‌ها اثر گذار باشند.
عطر درمانی به طور روغن‌های گیاهی، اسانس، استنشاق، ماساژ، بخور، دوش و کمپرس پوستی برای معالجه بیماریهای گوناگون به کارگیری میگردد.

 

اشکال بو‌ها و فواید درمانی آن
گیاهان معطر فراوانی در طبیعت و جود داراست که میتوان از عطر و اسانس تنظیم گردیده از آن‌ها برای معالجه بهره برد. تنی چند از مهم‌ترین گیاهان دارویی که در عطر درمانی نیز کاربرد دارا‌هستند، درپی آورده شده‌است:
عطر اسطوخودوس
مهم‌ترین خواص درمانی عطر اسطوخودوس، التیام درد میباشد. روغن یا این که عصاره این گیاه، دارویی اثر گذار برای التیام دردهای موضعی میباشد و بوییدن بو یا این که ماساژ روغن اسطوخودوس در حوزه‌ درد (به غیر از آسیب‌ها و آسیب گشوده) به کاهش درد امداد می‌نماید.
خاصیت اسطوخودوس چه میباشد؟ (شناخت با مضرات و خاصیت گیاه اسطوخودوس)
بو اوکالیپتوس
این عطر به واسطه مواد جانور در گیاه اوکالیپتوس، سبب ارتقاء تمرکز و توجه بشر میشود و هوشیاری را تقویت می‌نماید. همینطور به کار گیری از بخور اوکالیپتوس برای معالجه بیماری هایی نظیر آنفولا‌نزا، گرفتگی بینی و ... اثر گذار میباشد.
خاصیت اکالیپتوس چه می‌باشد؟ (شناخت با مضرات و خاصیت برگ درخت اکالیپتوس)
عطر وانیل
وانیل یکی‌از گیاهان دارویی بسیار خوشبو میباشد و از آن علاوه بر به کارگیری دارویی تحت عنوان یک چاشنی مهم در پخت طعام و شیرینی استعمال می گردد. بو درمانی با گیاه وانیل، برای کاهش استرس و اضطراب‌های روزمره بسیار اثرگذار میباشد و به معالجه تپش قلب و در اختیار گرفتن ضربان قلب امداد می نماید. اثبات شده‌است که بوییدن عصاره وانیل درحال حاضر بشر را بهبود می‌دهد.
خاصیت وانیل و فواید بیشمار آن بر تندرست تن
عطر گل سرخ
از خاصیت بو گل سرخ نیز یاری به التیام درد و تولید شم سرخوشی و متانت میباشد. بوییدن بو گل سرخ، به تهیه و تنظیم هورمونهای تن یاری مینماید و گرفتگی و اسپاسم عضلانی را برطرف میسازد. بوییدن بو گل سرخ به التیام دردهای قاعدگی یاری می کند و برای معالجه خون ریزی زیاد موءثر میباشد. حس آرامشی که‌این بو می‌دهد شایسته ترین التیام برای اشخاصی میباشد که مبتلا اندوه بزرگی نظیر تلف کردن نزدیکان گردیده اند و از همین رو از پیشین‌های به دور در مراسم عزاداری از گلاب به کار گیری میشده میباشد. همینطور بوییدن عطر گل سرخ، در زمانه بارداری بسیار اثر گذار میباشد.
خاصیت گل سرخ چه میباشد؟
بو گل سنبل
متخصصان عطر درمانی، استشمام بو گل سنبل یا این که عصاره این گیاه را برای مبتلایان به بی خوابی موثر میدانند. برای معالجه اختلالات خواب، هر شب (۳۰ دقیقه قبلی از خواب) بو این گل را ببویید تا خوابی سهل وآسان و شل داشته باشید.

بو یاس
بو این گل خوشبو با حس خوشایندی که در شخص تولید می کند برای برطرف شدن خستگی های روزمره بسیار موثر میباشد.

بو دارچین
دارچین سیستم مرکزی عصبی را تحریک و کارایی و هدف شخص را تقویت می‌کند. استشمام بو شیرین دارچین سبب تولید تعادل خیالی و ارتقا مهارت حرکتی می‌گردد.
همگی چیز در خصوص خاصیت دارچین و دلایل آن
عطر لیمو و نارنج
یک کدام از مهم‌ترین فواید بو درمانی رفع افسردگی میباشد. در‌این بین عطر لیمو و نارنج نقش بسزایی داراست، بدین مراد کافی میباشد کمی لیمو یا این که نارنج را روی مچ دستتان بمالید تا شم نشاط و انرژی فرمایید. همینطور این بو به تهیه هورمونها و تقویت همت سیستم ایمنی تن امداد می‌کند.


برچسب: بهترین عطر مردانه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۳۹:۴۸ توسط:علی موضوع: نظرات (0)