مرجع مقالات رسمی عطر مرجع مقالات رسمی عطر .

مرجع مقالات رسمی عطر

عطرها به سه تیم اصلی تقسیم می گردند:

بهترین عطر مردانه
اصالت بو

عطرها به سه تیم اصلی تقسیم می گردند:

اورجینال یا این که اصلی یا این که اصیل: به آن نوع از عطرها گفته می شود که ایجاد گردیده بوسیله کارگاه مامان بوده یا این که به وسیله سوله‌های ذیل مدرک لیسانس و دارنده جواز نمایندگی با استعمال از مواد نخستین‌ی کارگاه مامان لبریز و بسته‌بندی میگردد.

غیر اورجینال یا این که فیک به‌مفهوم غیراصلی یا این که غیراصیل : به آن‌مدل از عطرها گفته می‌گردد که از نگاه ظاهری به طور کاملً شبیه بو اورجینال بوده اما عطرمایه‌ی آن بوسیله کارگاه مامان ایجاد نشده و فارغ از جواز از کارگاه مامان ساخت میگردند که‌این مدل از عطرها معمولا" ماندگاری یه خرده نسبت به رایحه اصیل داشته و همینطور کیفیت عطردان، ذره‌پاش و نت‌های بویایی آن نیز با رایحه اصیل تا حد شایان توجه‌ای گوناگون میباشد.

تستر یا این که مثال: به آن گونه از عطرهایی گفته می‌گردد که بوسیله سوله‌های مامان ایجاد گردیده و دقیقا به عبارتی بو‌ی بو اصیل را یدک می کشند. لیکن به‌خواسته خودداری از فروش‌شان، معمولا سوای درب و یا این که باکس، یا این که با باکس‌ای بی‌شباهت به باکس‌ی اصیل ایجاد و به یاروهمدم بو اصیل و بدون پول برای امداد به مشتری به مراد گزینش بو روانه‌ی بازار می گردند. ولی برخیً این عطرها با قیمتی کمتر از بو اصیل به فروش می‌رسند.

خانواده‌های بویایی[دستکاری]
مجموعه‌های متفاوت عطرها را مانند هر طبقه‌بندی دیگری نمی‌قدرت به‌طور بدون نقص در طبقات جدا از هم قرار اعطا کرد، هر عطر‌ای طیف‌هایی از سایر مجموعه‌های بویایی داراست. حتی عطرهایی که تحت عنوان تک گل ارائه میشوند، هرچند به‌طور خیلی دقیق ته بوها و آثاری از خانواده‌های دیگر در خویش دارااست. عطر‌ای که به طور کاملً بشود آن را به یک خانواده بویایی یگانه منسوب کرد به تدریج پیدا میشود به دلیل آنکه مشروط به اینست که مواد تشکیل دهنده آن صرفا از یک مواد آروماتیک یگانه تشکیل شود.

تحت عنوان نقطه آغاز برای تشریح یک عطر از طبقه‌بندی خانواده‌های گوناگون بویایی استعمال میشود، ولی آن به تنهایی توانا به بیان مختصات مختص آن بو نمی باشد. طبقه‌بندی سنتی از حدود ۱۹۰۰ میلادی بوجود آمد؛ که دربرگیرنده هفت خانواده گل صرفا، مدل گلها، شرقی، چوب، چرم، کاج و سرخسی (معطر) میشد، ولی امروزه از طبقه‌بندی مدرنی به کار گیری میگردد که از سال ۱۹۴۵ میلادی درپی پیشرفت‌های پهناور در تکنولوژی عطرسازی و همینطور تغییرات در سبک و مذاق مردم پدید آمد:

 


برچسب: بهترین عطر مردانه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۱۱:۰۸ توسط:علی موضوع: نظرات (0)