مرجع مقالات رسمی عطر مرجع مقالات رسمی عطر .

مرجع مقالات رسمی عطر

طرز تهیه عطر خانگی

طریق تولید:

بهترین عطر مردانه
1- روغن جوجوبا یا این که روغن بادام شیرین را درون بطری بریزید.
2- افزودن اسانس ها بنابراین: اولیه نت اساس را طولانی تر می‌کنیم، آن گاه نت میانی و در غایت نت بالا یا این که همون پیش بو را بیش تر می‌کنیم. در چهره رغبت دو قطره از نت پل را هم در انتها بیشتر میکنیم.
3- درین مرحله الکل بی عطر را بیشتر می‌کنیم.
4- درحال حاضر نوبت فعالیت میکس یا این که به عبارتی اختلاطه، محتویات بطری را به مقطع یکسری دقیقه میکس کرده و برای 48 ساعت تا 6 هفته در یک جای خنک و معدود نور و روشنایی حفظ میکنیم تا عکس العمل های لازم دربین اجزاء آفریننده فیس داده و رایحه شما به وجود بیاید. در صورتیکه بازه زمانی دوره انتظار 6 هفته باشد، رایحه بهتر و مرغوبتری به دست خواهد آمد.
5- زمانی که بو متبوع شما فراهم شد، دو قاشق غذاخوری آب مقطر یا این که آب چشمه به اون بیشتر فرمایید. بعداز مقداری حرکت دادن بطری جهت اختلاط بیش تر، ادغام به دست آمده را از غربال قهوه عبور بدید و باطن بطری پایانی بریزید. در شایسته ترین شرایط این بطری بایستی یه بطری سیاه و با کمترین فضای هوا دار باشد. چون قرار دریافت کردن در معرض فروغ و روشنایی و یا این که هوا منجر تغییرات متعددی در اسانس ها و مسلما اون در بو تشکیل‌شده به وسیله شما خواهد شد.
6- می تونید یه خرده از عطری را که ساخته اید در بطری های دکوری بریزید، البته برای حفظ رایحه بهتره از عطرتان را از نوروفروغ، گرما و هوا مراقبت فرمایید.
7- بو ایجاد گردیده را لیبل زنی نموده و طرز ساخت آن را گیسو به موی یادداشت نمائید تا در آینده در‌صورتی‌که خواستید مجددا از آن رایحه ایجاد فرمائید، این قابلیت و امکان برایتان وجود داشته باشد.
ساختن یک بو مناسب و دلخواه مدتها تجربه و تست لازم داراست. ولی در صورتی‌که شما نت، عطر و تاثیر هریک از اسانس ها را به خیال و خاطر بسپارید این دوران عصر بسیار کوتاهتر خواهد شد. برای اینکه بهتر بتوانید نت عطرها رو به خیال بسپارید یک‌سری تا عطر و نت های دارای ارتباط را در انتهای نوشته‌علمی لیست میکنم.
خاکی: نعناع هندی، خس خس
گل: گل شمعدانی، گل یاس، نرولی، گل رز، بنفش، یلانگ یلانگ میوه ای: ترنج، گریپ فروت، لیمو، سنبل هندی، آهک، نارنگی، پرتقال
گیاهی: گلپر، ریحان، بابونه، مریم گلی کلاری، اسطوخودوس، نعناع، رزماری

دریا: نمک دریاتند: فلفل سیاه، هل، دارچین، میخک، گشنیز، زنجبیل، سرو کوهی، جوز بیشه: فلوس، سدر، سرو، کاج، چوب کفش تابستانیچنانچه رایحه شما بسیار غلیظ و یا این که توانا میباشد با ادغام کردن یه خرده آب مقطر آن را تا حد ممکن رقیق فرمائید. تحت عنوان ثبت کننده ی عطر رایحه می‌توانید به ترکیب عطرتون یک قاشق غذاخوری گلیسیرین بیش تر نمائید.


برچسب: بهترین عطر مردانه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۱۴:۵۷ توسط:علی موضوع: نظرات (0)