مرجع مقالات رسمی عطر مرجع مقالات رسمی عطر .

مرجع مقالات رسمی عطر

استعمال عطر-عطر پیامبر(ص)

بهترین عطر مردانه
با توجه در معاش نبی عظیم اسلام(ص) می اقتدار روءیت کرد که ایشان حدود ۲/۳ از بودجه خودشان را صرف رایحه می کردند، به این ترتیب اینجانب هم تصمیم گرفتم که کار به معلومات کنم و از این سنت قشنگ در معاش خویش به کارگیری کنم، تنها می خواستم ببینم که به حیث شما چه عطری بهتر می باشد که استعمال کنم که مطابقت و همخوانی با آئین ما و تمدن و رسوم میهن ما داشته باشد، یا این که برای مثال می توایند بفرمایید که امامان ما از کدام عطر ها استعمال می کردند؟ درضمن شادمان میشم در‌صورتی‌که آداب و رسوم به کار گیری از رایحه را نیز برایم شرح دهید؟ آخه دوست دارم کارهایی که می‌کنم به طور کامل مطابقت و همخوانی بر امرها فقاهتی باشد.
انچه تعبیروتفسیر ظریف ماجرا میباشد در زمینه ی هزینه کردن رسول در رایحه این میباشد که آن حضرت در بو اضافه از خوراک هزینه میکردند , این قصه حاکی از اهمیت دادن آن حضرت به بو میباشد , به لحاظ می رسد عطرهایی طبیعی مانند رایحه گل محمدی ومانند آن متمدن فقهی ما تناسب بیشتری دارااست , عطرهایی که در احادیث آمده و آیتم به کار گیری و پیشنهاد معصومین بوده عطرهای طبیعی میباشد این عطرها عبارتند از: مشک که از نافه نوعی آهویی یگانه گرفته میشده , عنبر که در شکم ماهیی با اسم عنبر موجود است , گونه اصیل این دو عهد رایحه امروزه کم یاب میباشد, زعفران , گلاب , خلوق که عطری ترکیبی بوده وزعفران یکی اجزای ان بوده , غالیه که عطری مرکب از مشک عنبر عود و روغن بوده میباشد .
از آداب به کارگیری از عطرزدن آن به شارب یعنی گیسو روی لب میباشد رایحه زدن در اولیه صبح , هنگام نماز هنگام رفتن به مسجد ودر روز آدینه مستحب میباشد اهدای آن به دیگر افراد نیز مستحب میباشد


در‌این مقاله به گزارش بیتوته به شما می آموزیم که به چه شکل یک ادکلن مطلوب برای خودتان تعیین نمایید. معمولاً زمانی اشخاص میخواهند ادکلن بخرند، یک کدام از دو فعالیت پایین را انجام میدهند:

- دنبال به عبارتی عطری که از زمانه متوسطه استعمال می‌کردند خواهند بود.

- عطری را گزینش می نمایند که در هنگام خرید به نظرشان خوشبو بیاید.


ولی روش دوم بسیار بهتر از خط مش اولیه به حیث می آید، ولی برای تعیین رایحه تنها مهم این وجود ندارد که کدام به نظرتان خوشبو بیاید. پوستتان هم مهم میباشد و اینکه آیا با پوست شما سازش دارااست یا این که نه. بو هر عطری برای اشخاص متفاوت گوناگون میباشد به این دلیل که این عطر تا حد متعددی به دسته پوست شما و مواد تشکیل دهنده ی آن رایحه بستگی داراست.

شیوه آزمایش ادکلن:
گذشته از اینکه با اصول سازش بو با پوستتان آشنا گردید، نخست برایتان چندین نکته برای تعیین اول ادکلن ذکر میکنیم:

در تعیین هر ادکلن سه مرحله موجود هست. هنگامی که در مغازه می‌باشید، ادکلن آیتم نظرتان را برداشته و مقداری از آن را تحت عنوان مثال روی ورقه تستر بزنید و عطر فرمائید. این او‌لین مرحله و او‌لین شم شما نسبت به عطر این رایحه میباشد.

یکسری دقیقه حوصله فرمائید و بعد از آن مجدد ورقه را رایحه فرمائید. این دو‌مین مرحله میباشد. درین مرحله شما عطر جدیدی پس از از خارج رفتن بو نخستین از بینیتان به مشامتان خواهد خورد.

۴۰ دقیقه تا یک ساعت دیگر طاقت کرده و مجدد برگه را رایحه نمایید. این مرحله سوم میباشد و درین مرحله شما بویی استشمام خواهید کرد که برای چندساعت به یادماندنی خواهد بود. درصورتی که عطر این رایحه در هر سه مرحله گزینه پسند شما بود، می‌توانید آن را گزینش فرمایید.

ترکیباتی در ادوکلن ها که می بایست از آنان جلوگیری کرد:

اشکال اکثری از ادکلن‌ها دربردارنده ترکیباتی تصنعی و مصنوعی می باشند. برخی از گونه های متداول این ترکیبات که سبب ساز خطاها پوستی مثل خارش، جوش، آماس و اگزما و حتی ایرادات تنفسی می گردند دربرگیرنده گونه های پایین می باشند:

الکل، بنزین، استات بنزین، بنزالدئید، لیمونین، لینالول، استات اتیل، استون

متاسفانه، هیچیک از عطرسازها ترکیبات عطرها را روی شیشه آن ذکر نمیکنند. البته شما می‌توانید فرض نمایید که یکی ترکیبات اصلی همگی عطرها الکل اتیل میباشد. این ماده سبب می گردد که روغن های بو به هم آمیخته شود.

چطور بفهمیم عطری با جور پوستمان سازش دارااست؟
کیفیت ادکلن و تاثیرگذاری آن، هر دو به مسائل متعددی از گزاره رژیم غذایی، گوشه و کنار، ژنتیک و رفتارها (مثل فشارهای عصبی، سیگار کشیدن،...) بستگی داراست. ولی یکی مهم ترین فاکتورها مدل پوست شما و جایگاه رطوبت آن میباشد. هر چه پوست مرطوب‌خیس (یا این که کم آب‌خیس) باشد، ادکلن بو‌ای حاذق‌خیس (یا این که ضعیف‌خیس) خواهد داشت.

پوست‌های چرب و مرطوب:
کسانی که پوست‌هایی با رطوبت و چربی زیاد دارا هستند، عمل شیمیایی بدنشان طولانی تر میباشد. این چربی مازاد روی سطح پوست میتواند با ادکلن ادغام گردیده و بو دوام بیشتری پیدا نماید. ولی این چربی زیاد ممکن میباشد همینطور سبب ساز شود که عطر‌ی رایحه عوض شده و به بویی نا مطلوب تبدیل شود.

برای خودداری از این زمینه، در طی روز از مقدار کمتری ادکلن به کارگیری نمایید یا این که اینکه از ادکلن‌هایی با بویی ضعیف خیس یا این که عطرهایی که کمتر با رایحه مشک و بیش تر با بو میوه‌ها و گل‌ها تشکیل شده باشد به کارگیری نمائید. ادکلن‌هایی که برای تابستان تشکیل شده‌اند برای مردهایی که پوست چرب دارا‌هستند شایسته ترین نعو به حساب میآید.

پوست‌های خشک و حساس:
ادکلن بسیار سریعتر در پوست‌های کم آب از در میان می‌رود، به همین ادله می بایست مقدار بیشتری گزینه استعمال قرار گیرد. هرچند، به خیال و خاطر وجود ترکیبی مثل الکل اتیل، استعمال زیاد هم ممکن میباشد سبب ساز کم آب کردن هر چه طولانی تر و تخریب کردن پوست شود. مورد بسیار پیچیده‌ای میباشد.

با فهمیدن این مقاله، کسانی که پوست‌هایی کم آب دارا‌هستند بایستی دنبال عطرهای زمستانی باشند. این ادکلن‌ها بو قادر‌تری دارا هستند و در هوای کم آب و سرد ماندگاری خوب دارا هستند.

پوست‌های حساس:
وسیع ترین خطر برای مردهایی که پوست حساس دارا‌هستند این میباشد که از ادکلن‌های توانمند به کار گیری نمایند در حالیکه از دیگر محصول ها پوستی قادر نیز به کار گیری می‌نمایند. در صورتی‌که پوستتان مبتلا آکنه و کهیر میباشد، بهتر میباشد که ازاستفاده ادکلن بعداز به کار گیری از افترشیو و اسپری تن پرهیز کنید، به خیال و خاطر اینکه ممکن میباشد منجر حساسیت شود.

اشخاصی که پوست حساس دارا‌هستند می توانند از به عبارتی قانون ها مرتبط با پوست های کم آب در خرید ادکلن به کارگیری نمایند، ولی بهتر میباشد که ترکیباتی که درین عطرها به کارگیری می‌گردد همگی از مواد طبیعی باشند.

چندین نکته دیگر:
برای به دست آوردن فیض مناسب ادکلن را به گلو، مچ‌ها، سینه و حریم گردنتان بزنید. این نصیب‌ها شایسته ترین نواحی میباشند که رایحه بتواند با چربی طبیعی تن شما ادغام شود. نکته دیگر اینکه قبلی از جامه پوشیدن از رایحه به پشت زانوهایتان هم بزنید زیرا این منطقه بو را به خیر منتشر می کند. اشخاص اکثری عادت دارا‌هستند که در پایان فعالیت یه خرده هم از رایحه روی جامه‌هایشان اسپری نمایند، البته این عمل منع می‌گردد زیرا به خرقه زخم میرساند.

و در پایان نکته دیگری بیشتر میکنیم و آن این میباشد که هیچ کس نباید تا وقتیکه نزدیکتان نشده میباشد عطر عطرتان را استشمام نماید. در شرایطی که وارد اتاقی شدید و مردم پشت راز شما رایحه کشیدند، معین میباشد که زیاد از عطرتان به کارگیری کرده‌اید. برای اطمینان به هر اندازه که میتوانید مقدار کمتری به کارگیری نمایید.


برچسب: بهترین عطر مردانه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۲۴:۲۷ توسط:علی موضوع: نظرات (0)