مرجع مقالات رسمی عطر مرجع مقالات رسمی عطر .

مرجع مقالات رسمی عطر

گونه های بو

بهترین عطر مردانه
یکی از مواردی که در آراستگی اشخاص مفید میباشد ، بوی خوش میباشد. امروزه اکثر مردم از بو وادکلن به خواسته ایجاد بوی خوش به کارگیری می نمایند. هر فردی بسته به سلیقه اش از بو خاصی به کار گیری می نماید. تنوع رایحه ها در بازار سبب ساز شده‌است تا تعیین یک رایحه مطلوب طاقت فرسا به لحاظ رسد . به همین دلیل ما درباره رایحه و ادکلن نوشته‌ی علمی ای را تهیه کرده ایم و در آن به تشریح ویژگی های رایحه ها و ادکلن ها پرداخته ایم . پس درصورتی که در‌پی خرید یک رایحه خوب هستید ، تا پایان این نوشته‌علمی با ما همپا باشید.
ابتدا بهتر میباشد اشکال بو ها را بشناسیم و ببینیم که هر مدل رایحه از چه موادی ساخته می شود و چه میزان ماندگاری داراست. کلیه رایحه ها از ترکیب الکل و اسانس های روغنی ساخته می شوند .این اسانس های روغنی در واقع از گیاهانی زیرا کندر، یاسمن، شمعدانی، زنبق، اسطوخودوس، لیمو، یاس بنفش، لی لی، ماگنولیا، خزه، فصل بهار نارنج، پرتقال، زنبق زردرنگ، نعنا، کاج، تمشک، رز، گل مریم و وانیل به دست می آیند . درصد ماندگاری رایحه ها به نسبت درصد الکل و اسانس آن‌ها بر می گردد. هر یکسری که در این گزینه باید اعلام کرد که ماندگاری رایحه امری نسبی میباشد و عامل ها مختلفی زیرا محیط ، میزان تبخیر و تعرق و ولی مدل رایحه در تعیین میزان ماندگاری مطلوب اند و نمی اقتدار عصر دقیق ماندگاری رایحه ها را تعیین کرد .

گونه های بو

اشکال بو و معیار ماندگاری آن‌ها در بخش پایین ، تشریح گردیده اند.

1- Perfume : این دسته رایحه از ترکیب 40 تا 15 درصد اسانس روغنی با 60 تا 85 درصد الکل و تولید می شوند و ماندگاری بیشتری از سایرین دارا هستند.

2- Eau de Parfum : این گونه بو ها را از ترکیب 15 تا 22 درصد اسانس روغنی با 78 تا 85 درصد الکل می سازند که ماندگاری کمتری از پرفیوم ها دارا‌هستند. ادوپرفیوم ها ، بیشترین تولید و مصرف را دارا‌هستند ، زیرا از ماندگاری بیشتری نسبت به سایر عطرها ( به جز پرفیوم ها ) دارا هستند.

3- Eau de toilette : ادو دستشویی ها از ترکیب 8 تا 15 درصد اسانس روغنی با 85 تا 92 درصد الکل ساخته می شوند. این جور بو نیز ، هواداران زیادی را به خیال ماندگاری بالا ، به خویش اختصاص داده اند.

4-odkolon : این جور بو ها بیشتر بوسیله مردان گزینه به کار گیری قرار می گیرند . ادکلن ها درصد اسانس روغنی در بین 8 تا 4 درصد دارا هستند.

5-Eau Fraiche : ادوفرش ها که کمتر از 3 درصد اسانس روغنی دارا‌هستند ، بیشتر دارای بوی ملایم می باشند و در مهمانی ها بیشتر گزینه به کار گیری قرار می گیرند.

 

اصالت رایحه ها

مورد ای که امروزه بسیار در بازار بو و ادکلن شایع میباشد ، بو های تقلبی می باشند . شاید این نکته به ذهنتان رسد که هر مواد آرایشی تقلبی بی کیفیت یا حتی خطرناک میباشد البته در زمینه‌ی رایحه ها چنین نیست و همگی آن‌ها خطرناک نیستند. رایحه های تقلبی ، به وسیله کمپانی هایی غیر از آنچه روی جلدشان مشاهده می کنید تولید گردیده اند . فرآیند تولید بیشتر آن ها به طور کامل بهداشتی میباشد و خطری ندارند ولی ماندگاری این بو ها کمتر از رایحه های اصل میباشد و ممکن میباشد رایحه آنان نیز مانند رایحه های اصلی خوب نباشد.

 


برچسب: بهترین عطر مردانه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۹:۰۶ توسط:علی موضوع: نظرات (0)