مرجع مقالات رسمی عطر مرجع مقالات رسمی عطر .

مرجع مقالات رسمی عطر

گل‌های دیگر ماده ی عطری ذاتی خویش

بهترین عطر مردانه

گل‌های دیگر ماده ی عطری ذاتی خویش را پس نمی‌دهند، یا این که آنقدر فرّار میباشد که نمی‌قدرت آن را در آزمایشگاه ایجاد کرد. بنفشه ،سدر و نیلوفر آبی رنگ عطرهای جامعی ساخت میکنند اما بسیار هزینه بر بوده و کالا بسیار ناچیز میباشد و صرفا برندهای یگانه و دستساز از عهده ی تهیه و تنظیم آن بر میایند.
عطرگلهای تحت معمولا در آزمایشگاه و با مولکول های تصنعی همسان سازی میگردند: فریزیا ، گل صدتومنی، زنبق وحشی ، میموزا، گل آفتاب پرست، بنفشه (در اکثر موردها)، نسترن ، نرگس ، سنبل... عطرهای گلی حسی رومانتیک و اکثر زمان ها زنانه به ادغام می دهند،با استشمام آن احساس زیبایی طبیعی را تقویت کرده و نت‌های آغازی فرّار را به محصولی موزون تبدیل کرده و از سنگینی موادی مانند رزین و صمغ می کاهند. در شرایطی که به عطردرمانی/آروماتراپی یقین داشته باشیم، میدانیم که عصاره‌ گل‌های طبیعی بر روح و سرازیر آدمی موءثر بوده و موجب تقویت رابطه با دنیای طبیعی و گرانقدر معنوی میشود.
واضح میباشد که گل‌ها نقش مهمی در خانواده عطرهای گلی بازی میکنند، ولی در همگی ترکیبات عطری، از سبک‌ترین ادوکلن‌ها گرفته تا سنگین ترین عطر‌های شرقی، و حتی‌د‌ر برخی ادوکلن‌های مردانه خویش را عرضه می کنند. گل‌ها به ویژه تاثیر فریبنده‌ای در «عطرهای گلی شرقی« (florientals) دارا هستند، و درمیان اشکال مواد عطری شرقی خوش می‌درخشند.
عطر گل های خوش رایحه و بعضی گوناگون مدل بندی مشخصی از نت های رایحه را تشکیل می‌دهند: از نت آغازی گل موزی صورت درخت ایلنگ، بوی شراب مانند در گل رز نو و پودر گردیده، بوی بادام مانند گل آفتاب پرست ، تاعطر کافوری گل مریم جدید چیده گردیده، تا بو خوش زردآلو‌مانند گل اسمانتوس ،بوی لیمویی مگنولیا و گل های ریز کاراملی اسطوخودوس، گل ها میتوانند جنبه های شگفت انگیزی داشته باشند که خیر فقط حشره ها بلکه آدم را نیز جذب خویش می‌کند.
اکثری از بو گل‌ها از طریق های طبیعی تنظیم میگردند: گل رز و یاس به جهت اسانس بی‌نظیرشان بها اکثری دارا هستند و از روش تکنیک‌های مختلفی بدست میایند (عصاره‌گیری حلال، عطرگیری با روغن جاذب، عرق گیری).دیگر عصاره های گل‌ طبیعی مشتمل بر جارو ، گل مریم، سنبل، اسمانتوس، گل پایا ، ایلنگ ، و گل جعفری ست.


برچسب: بهترین عطر مردانه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۲:۰۰ توسط:علی موضوع: نظرات (0)