مرجع مقالات رسمی عطر مرجع مقالات رسمی عطر .

مرجع مقالات رسمی عطر

خانواده رایحه ها

خانواده رایحه ها

بهترین عطر مردانه

freshygreen: بو ای مشابه علف و سبزه و یا این که برگهای نو چیده گردیده میماند.

orientalرایحه گرم) بو کاجی و بلوطی و یا این که وانیلی

Spicyy: بو گرم و تند.

Woody:بو بیشه و چوب کم آب جدید انقطاع گردیده.

Floral(عطر گل) ملایم و طبیعی

Fruity : بو میوه ها به غیر از مرکبات

Furgal : عطر قارچ مانند

Earthy/Mossy: بو زمین بیشه و خاک

Citruso:بو مرکبات مانند : نارنج و لیمو ترش پرتغال

Lobacco: بو تنباکو

Sweet : عطر شیرین

Light: بو ملایم و سبک

Heavy: عطر سنگین و گیرا

در اصل زمانی یک رایحه می‌خرید کارگاه تولید کننده مکلف میباشد روی شیشه بو یکی نامها را بیاورد شما می‌توانید با تلاوت آن متوجه گردید که عطرتان از کدام دسته بالاست.

نکات حیاتی در رابطه عطرها

 


تااین جا با گونه های عطرها و اسانس ها و نحوه ایجاد آنان آشنا شدید پس با تلاوت موارد ذیل می‌توانید شایسته ترین استعمال را از بو داشته باشید.

۱- رایحه را در نقاط نبض دار تن به کار گیری نمائید . نقاطی که جریان خون قادر بر پوست گرمتر از سایر نقاط می‌باشد مانند مچ دست و پشت گوش و قفسه سینه و گردن و باطن آرنجها.

۲- بو را به طور یک‌سری لایه به کار گیری نمایید. تا ماندگاری آن ارتقا یابد.

۳- بعد از ۳,۴ ساعت معمولا بایستی مجددا به خودتان رایحه بزنید.

۴- رایحه را در هوا روبروی خویش اسپری کرده و از آن عبور فرمایید با این عمل رایحه به صورت یکنواخت روی تن می نشیند.

۵- دوره متحان بو هنگام خرید اذن دهید دست کم رایحه به مقطع ۱۰ دقیقه روی پوست شما باقی بماند و هنگامی که بوی رایحه با بوی طبیعی تن شما آمیخته میگردد ساخت بوی متفاوتی خواهد کرد. با این فعالیت گزینش بهتری خواهید کرد. همچین بیش تر از ۳ بو را هم زمان آزمون نکنید زیرا بینی شکا دیگر اقتدار تشخیص نخواهد داشت.

 


فرق فی مابین بو، ادو پرفوم، ادو سرویس بهداشتی و ادو کلن در چه می باشد؟

فرق این تولید ها فقط در ترازو غلظت عصاره روغنی آفریننده بوهای گوناگون میباشد. واضح میباشد هر قدر غلظت عصاره روغنی در یک رایحه طولانی تر باشد، ماندگاری اش بیش تر خواهد بود.

غلیظ ترین عصاره، رایحه یا این که perfume اسم دارااست با غلظتی در بین ۴۰-۱۵% خالصترین و ماندگارترین بوهاست و در عین حالا گرانترین مدل رایحه میباشد.

و آن گاه به ترتیب، Eau de Perfume با غلظتی نزدیک به ۱۵-۷% مرسوم ترین جور بو میباشد که ماندگاری قابل قبولی داراست و به گرانی رایحه هم وجود ندارد.

ادو سرویس بهداشتی (Eau de Toilette) نزدیک به ۶-۱% غلظت داشته بوی ملایمی داراست که ماندگاری متعددی هم ندارد و برای تمدید بوی آن بایستی یکسری توشه در حین روز از آن استعمال شود.

و پایان از تمامی ادوکلن (Eau de Cologne) میباشد که در واقع به عبارتی ادو دستشویی (Eau de Toilette) میباشد، بویی ملایم داراست و ماندگاری اش نیز به به عبارتی اندازه میباشد.

در After Shave های منحصر به فرد آقایان کمترین مقدار عصاره روغنی بکار می رود به همین عامل دوام بویش از سایر معدود خیس میباشد.


برچسب: بهترین عطر مردانه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۲۱:۱۶ توسط:علی موضوع: نظرات (0)